Reklama

Reklama

Skandal! Mecze reprezentacji Polski obejrzy tylko 299 kibiców

Turniej z serii Euro Ice Hockey Challange, który w dniach 7-9 lutego odbędzie się w Tychach, obejrzy zaledwie garstka kibiców. Dlaczego? Organizatorzy nie uzyskali pozwolenia na zorganizowanie imprezy masowej.

- Chciałbym przeprosić wszystkich sympatyków hokeja za tę kuriozalną sytuację. Mogę zapewnić, że w najbliższym czasie polecą iskry - zaznaczył Piotr Hałasik, prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie. Naszą informację potwierdził także katowicki oddział Telewizji Polskiej w programie "Po Bandzie".

Turniej został zorganizowany z inicjatywy szefa hokejowej centrali Piotra Hałasika i selekcjonera reprezentacji Igora Zacharkina tak, by nasza drużyna mogła jak najlepiej przygotować się do kwietniowych mistrzostw świata dywizji IB. 

Biorę wszystko na siebie. Wiem, że jest to wielki skandal organizacyjny - stwierdził prezes polskiej federacji. − Nie chcę komentować pisma z Urzędu Miasta Tychy (jego treść prezentujemy niżej - przyp. red.), bo wina leży po naszej stronie. Proszę mi wierzyć, że wobec osób, które zajmowały się organizacją turnieju, zostaną wyciągnięte konsekwencje. Gdy dowiedziałem się o sytuacji, to było już niestety za późno. Przepisy w tych kwestiach są wyjątkowo twarde − dodał.

Zgodnie z ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych, każde ze spotkań będzie mogło obejrzeć tylko 299 kibiców.

Harmonogram spotkań:

Reklama

07.02.2013 (czwartek)  godz. 16:00 Węgry - Rumunia godz. 19:30 Korea Płd. - Polska (transmisja w TVP Sport)
08.02.2013 (piątek) godz. 16:00 Korea Płd. - Węgry godz. 19:30 Polska - Rumunia
09.02.2013 (sobota)
godz. 14:30 Rumunia - Korea Płd. godz. 18:00 Polska - Węgry (transmisja w TVP Sport)

Notatka Urzędu Miasta Tychy (pisownia oryginalna)
Dot. wniosku Polskiego Związku Hokeja na Lodzie w sprawie organizacji turnieju Euro Ice Hockey Challenge

 Turniej zaplanowany na 7 - 9 luty 2013r. Zgodnie z ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych organizator winien złożyć wniosek nie później niż na 30 dni przed planowanym terminem imprezy. Termin 7 stycznia 2013r. 

Wniosek złożono: 16 stycznia 2013r. Poinformowano, iż 21 stycznia 2013r. zostanie przekazana całość dokumentacji. Dokumentacja ta dotąd nie wpłynęła. Ustalono, iż już 11 stycznia 2013r. Na stronie PZHL ukazał się artykuł zapowiadający turniej EIHC w Tychach. 

W związku z niedotrzymaniem terminu złożenia wniosku przygotowano postanowienie o odmowie wszczęcia postępowania w przedmiotowej sprawie, lecz wstrzymano się z jego wysyłką czekając na wyjaśnienia PZHL. 

W dniu 21 stycznia 2013r. do urzędu wpłynęło pismo PZHL, w którym zwrócono się o "zrozumienie wyjątkowości sytuacji i szczególne potraktowanie sprawy". Uzgodnienie z radcami prawnymi: pismo to nie spełniała wymogów wniosku o przywrócenie terminu na złożenie wniosku o wydanie zezwolenia na przeprowadzenie imprezy masowej. Nadal nie dołączono do niego również żadnej innej dokumentacji dotyczącej organizacji powyższej imprezy. 

Do dnia 23 stycznia 2013r. PZHL winien również złożyć opinie Komendy Miejskiej Policji, Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego oraz Inspektoratu Sanitarnego dotyczące przedmiotowej imprezy. Żadna z tych opinii nie wpłynęła do urzędu.  W dniu 23 stycznia 2013r. otrzymaliśmy informację z Komendy Miejskiej Policji w Tychach, iż odmówiono PZHL wydania opinii dot. organizacji turnieju EIHC. Brak takiej opinii skutkowałby obligatoryjną odmową wydania zezwolenia na przeprowadzenie imprezy masowej. 

W dniu 24 stycznia 2013r. wobec braku zainteresowania PZHL przedmiotową sprawą, a także posiadając już wiedzę, iż Policja nie wyda niezbędnej opinii w sprawie organizacji tejże imprezy, wysłano do PZHL postanowienie o odmowie wszczęcia postępowania w tej sprawie.

Dowiedz się więcej na temat: hokejowa reprezentacja | piotr hałasik | pzhl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje