Reklama

Reklama

Reprezentacja Polski trenuje na Śląsku

W poniedziałek hokejowa reprezentacja Polski rozpoczęła w Tychach zgrupowanie przez listopadowym turniejem kwalifikacji ZIO Soczi 2014 w Kijowie. Trener Igor Zacharkin ma do dyspozycji 28 zawodników.

W poniedziałek hokejowa reprezentacja Polski rozpoczęła w Tychach zgrupowanie przez listopadowym turniejem kwalifikacji ZIO Soczi 2014 w Kijowie. Trener Igor Zacharkin ma do dyspozycji 28 zawodników.

Kadrowicze w komplecie stawili się na Stadionie Zimowym. Do 6 listopada będą przygotowywać się na Śląsku. W trakcie zgrupowania rozegrają sparingowy mecz z kadrą Polski B (Tychy, 2.11, godz. 19:00).

Na turnieju w Kijowie rywalami Polaków będą Estończycy (8.11), Hiszpanie (9.11) i Ukraińcy (11.11). Tylko zwycięzca turnieju awansuje do finału kwalifikacji Soczi 2014 (luty 2013).

W gronie powołanych zawodników znalazł się debiutant Marek Strzyżowski. 23-letni napastnik mistrza Polski Ciarko PBS Bank Sanok miał udany poprzedni rok (gole w finałach play-off PLH i Pucharu Polski) i także na początku nowego sezonu prezentuje się z bardzo dobrej strony. 

Podobnie jak podczas kwietniowych MŚ w Krynicy, na turnieju w Kijowie polską kadrę wzmocni Adam Borzęcki. Jeden z najlepszych polskich obrońców, który rozegrał 170 spotkań na zapleczu NHL, od czterech sezonów jest zawodnikiem Schwenninger Wild Wings, jednego z najlepszych zespołów 2. Bundesligi.

Głównym rywalem Polaków w walce o awans do finału kwalifikacji będą gospodarze turnieju - Ukraińcy. Po raz ostatni obie reprezentacje zmierzyły się w grudniu 2011 r. podczas turnieju Euro Ice Hockey Challenge w Rumunii i mecz zakończył się zwycięstwem rywali 2-0. W polskim zespole od tego czasu zaszło jednak wiele zmian, poczynając od zatrudnienia znakomitych trenerów Wiaczesława Bykowa i Igora Zacharkina, więc wynik meczu jest sprawą otwartą.

Powołani zawodnicy:

Reklama

bramkarze:
Przemysław Odrobny (Ciarko PBS Bank KH Sanok), Kamil Kosowski (JKH GKS  Jastrzębie), Rafał Radziszewski (Comarch Cracovia);

obrońcy:
Paweł Dronia, Patryk Wajda, Bartłomiej Pociecha (Ciarko PBS Bank), Jarosław Kłys, Patryk Noworyta (Comarch Cracovia), Mateusz Rompkowski, Bartosz Dąbkowski (JKH GKS Jastrzębie), Michał Kotlorz (GKS Tychy), Rafał Dutka (GKS Tychy), Jerzy Gabryś (Aksam Unia Oświęcim), Adam Borzęcki (Schwenninger Wild Wings; dołączy 5.11)

napastnicy:                  
Michał Piotrowski, Leszek Laszkiewicz, Damian Słaboń (Comarch Cracovia), Marcin Kolusz, Krzysztof Zapała, Krystian Dziubiński, Tomasz Malasiński, Dariusz Gruszka, Marek Strzyżowski (Ciarko PBS Bank), Mikołaj Łopuski, Adam Bagiński, Grzegorz Pasiut, Jakub Witecki, Radosław Galant (GKS Tychy), Maciej Urbanowicz (JKH GKS Jastrzębie)

rezerwa:
Dawid Zabolotny (MUKS Orlik Opole), Szymon Urbańczyk, Jarosław Rzeszutko (Aksam Unia), Bartosz Ciura (GKS Tychy), Mateusz Danieluk (JKH GKS Jastrzębie), Aron Chmielewski (Comarch Cracovia).

Reklama

Reklama

Reklama