Reklama

Reklama

​Polska - Litwa 9-1. Przemysław Odrobny: Pokazaliśmy, że jesteśmy o klasę lepsi

- Koledzy mi pomogli, nie miałem wiele roboty - mówił skromnie Przemysław Odrobny po zwycięstwie polskich hokeistów z Litwą 9-1. W rzeczywistości nasz bramkarz miał ponad 97-procentową skuteczność, a osiągnął ją broniąc 38 z 39 strzałów.

Interia: Wbrew pozorom, mecz z Litwą wcale nie był dla pana łatwy. 

Przemysław Odrobny, bramkarz reprezentacji Polski: - Oczywiście. Mecze, w których nie ma wielu strzałów, są ciężkie z perspektywy bramkarza. Cały czas trzeba się grzać, krzyczeć i przynajmniej tak wspomagać kolegów i w ten sposób też samemu utrzymywać się w grze. Miałem założenia od trenera, w jaki sposób utrzymać ciepło organizmu. Najważniejsze jest zwycięstwo, cieszymy się i jedziemy dalej!

Po takim zwycięstwie Mazurek Dąbrowskiego brzmi jeszcze piękniej. Nie mogliście lepiej przygotować sobie gruntu przed decydującym meczem z Węgrami.

Reklama

- Oni wygrali z Litwą 4-0. Co prawda Litwa miała mniej czasu na regenerację niż my i miała bardziej wymagającego rywala niż my w czwartek, no ale pokazaliśmy wynikiem, że jesteśmy o klasę lepsi od Litwinów i to tylko może działać na naszą korzyść. Węgrzy mogą się obawiać meczu z nami.

Bronił pan pewnie, a kocie ruchy w najlepszych interwencjach są efektem metod treningowych w nowym klubie?

- Koledzy mi pomogli, nie miałem dużo roboty. Myślę, że francuska liga jest szybsza niż polska i dlatego mogę podszkolić niektóre trudniejsze elementy i to dzisiaj zaprocentowało tak zwanymi "kocimi obronami".

Rozmawiał Mirosław Ząbkiewicz, korespondencja z Budapesztu

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy