Reklama

Reklama

​Pekin. Turniej prekwalifikacyjny hokeistek w Bytomiu

Turniej prekwalifikacyjny hokeistek do Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2022 w Pekinie zostanie rozegrany w dniach 7-10 października na nowym lodowisku w Bytomiu - poinformował PZHL. Rywalami Polek będą zespoły Holandii, Meksyku i Turcji.

Reklama

Do kolejnej rundy, zaplanowanej na listopad, awansuje najlepszy zespół. Ta faza będzie się składała z trzech turniejów. Ich zwycięzcy zagrają w decydującej rundzie, także złożonej z takiej liczby zawodów. Tam czekają już reprezentacje Czech, Węgier i Norwegii; Niemiec, Danii i Austrii oraz Szwecji, Francji i Słowacji.

Reklama

Występ na igrzyskach w Pekinie zapewniony ma sześć najlepszych drużyn rankingu (USA, Kanada, Finlandia, Rosja, Szwajcaria, Japonia) oraz ekipa gospodarzy.

W światowym rankingu IIHF Polska jest sklasyfikowana na 20. miejscu. Holandia zajmuje 18. pozycję, Meksyk - 26., a Turcja - 27.

- Cieszymy się, że mecze zostaną rozegrane na nowoczesnym obiekcie w Bytomiu, który w tym roku zostanie otwarty. Najtrudniejszym przeciwnikiem powinny być Holenderki, z którymi nasza reprezentacja przegrała w 2019 roku w MŚ Dywizji 1B. Teraz czas na rewanż - zapowiedziała wiceprezes polskiej federacji Marta Zawadzka.

Reprezentacja Polski zagra na nowym lodowisku w Bytomiu

Nowa arena lodowa w Bytomiu powstaje w miejscu poprzedniego lodowiska, zwanego "Stodołą", które nie miało w ogóle miejsc siedzących. Powstało w 1966 roku jako obiekt treningowy. Właściwa hala hokejowa miała stanąć obok, jednak plan nie został zrealizowany.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie!

Sprawdź

Bytomskie lodowisko ma zostać oddane do użytku w tym roku. Jego budowa będzie kosztowała 40 mln złotych, 15 mln wyniesie wsparcie Ministertwa Sportu. Widownia pomieści 1400 osób, w budynku znajdzie się m.in. 11 szatni i kawiarnia.

Igrzyska w Pekinie mają się odbyć w dniach 4-22 lutego 2022 roku.

Autor: Piotr Girczys

gir/ cegl/

Dowiedz się więcej na temat: hokej | Pekin 2022

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje