Reklama

Reklama

Pekin 2022. Polscy hokeiści poznali potencjalnych rywali

Polscy hokeiści dokonali już jednego cudu, więc może pokuszą się o kolejny? "Biało-Czerwonych" czeka jeszcze jedna przeszkoda, żeby awansować na igrzyska olimpijskie w Pekinie w 2022 roku. Jeśli im się uda, to zagrają w grupie B z Rosją, Czechami i Szwajcarią.

Polscy hokeiści dokonali już jednego cudu, więc może pokuszą się o kolejny? "Biało-Czerwonych" czeka jeszcze jedna przeszkoda, żeby awansować na igrzyska olimpijskie w Pekinie w 2022 roku. Jeśli im się uda, to zagrają w grupie B z Rosją, Czechami i Szwajcarią.Podopieczni Tomasza Valtonena sprawili ogromną sensację na początku lutego w Kazachstanie. Wtedy "Biało-Czerwoni" wygrali olimpijski turniej prekwalifikacyjny. W decydującym starciu pokonali faworyzowanych gospodarzy 3-2.

Do awansu na igrzyska w Pekinie droga jeszcze daleka. Polaków czeka jeszcze jeden ostatni turniej. W sierpniu w Bratysławie o jedno premiowane miejsce powalczą ze Słowakami, Austriakami i Białorusinami. Każdy z tych zespołów jest wyżej notowanych od naszego, ale sport lubi przecież niespodzianki. Problem w tym, że nie wiadomo, czy ten turniej dojdzie skutku i czy w planowanym terminie. Oczywiście ma to związek z pandemią koronawirusa. 

"Na razie kwestia tego turnieju kwalifikacyjnego pozostaje otwarta. Nikt nie jest w stanie powiedzieć, jak to będzie w sierpniu" - stwierdził Valtonen.

Bez względu na to, kiedy turniej się odbędzie, wiadomo z kim w Pekinie zagra zwycięzca. Jeśli triumfatorem będzie Polska to trafi do grupy B z Rosją, Czechami i Szwajcarią. 

Reklama

Dwie pozostałe imprezy kwalifikacyjne rozegrane zostaną na Łotwie (oprócz gospodarzy także Francja, Włochy i Węgry) oraz w Norwegii (Dania, Korea Płd., Słowenia). Z opublikowanego podziału na grup wynika, że dwaj z trzech triumfatorów dołączą do C, gdzie są już Finlandia i Szwecja. Grupę A tworzą Kanada, USA, Niemcy i Chiny.

RK


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL