Reklama

Reklama

MŚ w hokeju - Polacy zagrają z Rumunami

W poniedziałek w Doniecku Polska zmierzy się z Rumunią w drugim występie w tegorocznych mistrzostwach świata Dywizji IB w hokeju na lodzie. Początek spotkania o godz. 15.30. Zwycięzca turnieju awansuje na zaplecze Elity.

W poniedziałek w Doniecku Polska zmierzy się z Rumunią w drugim występie w tegorocznych mistrzostwach świata Dywizji IB w hokeju na lodzie. Początek spotkania o godz. 15.30. Zwycięzca turnieju awansuje na zaplecze Elity.


Kanadyjski trener Rumunów Tom Skinner zapowiedział przed mistrzostwami, że jego zespół celuje w medal, ale znany jest z tego, że stara się trzymać fason za wszelką cenę. Półtora roku temu w Sanoku podczas EIHC ograliśmy jego zespół 9-0, a Skinner, aby zmobilizować swój zespół, wparował do naszego boksu i odgrażał się ówczesnemu trenerowi polskiej kadry - Wiktorowi Pyszowi.

Selekcjoner Rumunów stara się wpajać swoim zawodnikom zasady kanadyjskiego hokeja, ale wychodzi mu to średnio. Nawet najstarsi górale nie pamiętają, kiedy po raz ostatni pokonali "Biało-czerwonych". Ostatnio, podczas turnieju EIHC w Tychach w lutym, nasi reprezentanci wygrali 10-0. Identyczny wynik padł przed rokiem podczas MŚ Dywizji IB w Krynicy-Zdroju.

Trudno więc spodziewać się, że dziś nasz zespół czekać będzie ciężka przeprawa. Zwłaszcza, że wczoraj Rumuni dostali solidne lanie od Ukraińców 1-8. Dlatego - przy całym szacunku dla rywali - w dzisiejszym meczu największymi rywalami "Biało-czerwonych" mogą być... oni sami. Przy zachowaniu koncentracji, cierpliwości i choćby odrobinę lepszej skuteczności niż w niedzielnym meczu z Litwą, zespół prowadzony przez Igora Zacharkina nie powinien mieć żadnych problemów.

Reklama

W pozostałych poniedziałkowych meczach Litwini przetestują potencjał Holendrów, a Estończycy wylewać będą siódme poty, aby uniknąć lania od Ukraińców.

We wtorek dzień wolny, a w środę pierwszy, i raczej jedyny, poważny sprawdzian polskiego zespołu przed sobotnim starciem z Ukrainą - mecz z Holandią.

Na spotkaniu z Rumunią w Doniecku nie kończą się dzisiejsze emocje dla polskich fanów hokeja. O godz. 20 na Stadionie Zimowym w Tychach nasza młodzieżówka zmierzy się z Austrią w swoim drugim meczu MŚ Dywizji IB do lat 18. "Orliki" wygrały pierwsze spotkanie z Japonią 5-3. Trzy punkty mają też Austriacy, którzy wygrali z Koreą 4-1.

Autor: Mirosław Ząbkiewicz

Program pozostałych meczów reprezentacji Polski w MŚ Dywizji IB:


 
15 kwietnia, godz. 15.30: Polska - Rumunia
 
17 kwietnia, godz. 15.30: Polska - Holandia
 
18 kwietnia, godz. 12.00: Polska - Estonia
 
20 kwietnia, godz. 18.00: Polska - Ukraina

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL