MŚ w hokeju kobiet - drugie zwycięstwo Polek

Polki pokonały Słowenię 3-2 (0-0, 0-0, 3-2) w swoim drugim meczu mistrzostw świata Dywizji IIA w hokeju na lodzie, rozgrywanych w Auckland. Bohaterką spotkania znów była Kamila Wieczorek, która decydującą bramkę zdobyła na 15 sekund przed jego zakończeniem.

Od początku spotkania to Polki były stroną przeważającą. W dwóch pierwszych tercjach oddały 33 strzały, a rywalki 12. Na tablicy wyników widniał jednak remis 0-0.

"Biało-czerwone" dały się zaskoczyć na początku trzeciej części gry, a w 47. minucie przegrywały już 0-2.

Strata drugiej bramki podziałała jednak na nie mobilizująco, bo już 41 sekund później kontaktowego gola zdobyła Aleksandra Berecka. W 54. minucie wyrównała Karolina Szewczyk, a w 60. losy rywalizacji rozstrzygnęła Wieczorek, która w poniedziałek dwukrotnie wpisała się na listę strzelców, w wygranym 2-1 meczu z Nową Zelandią.

Środa jest dniem przerwy. W czwartek rywalkami Polek będą Węgierki.

Najlepsza drużyna awansuje do Dywizji IB, a najsłabsza spadnie do Dywizji IIB.

Wyniki i tabela:

Polska - Słowenia        3-2 (0-0, 0-0, 3-2)

Węgry - Australia        3-5 (0-2, 3-1, 0-2)

Włochy - Nowa Zelandia   6-2 (1-0, 3-1, 2-1)

6. Słowenia      2  0  2   3-12   0

Dowiedz się więcej na temat: hokej | mistrzostwa świata | hokejowa reprezentacja