Reklama

Reklama

MŚ hokeistów: rywale Polaków bez kanadyjskiego bramkarza

Międzynarodowa Federacja Hokeja na Lodzie (IIHF) nie zgodziła się na występy kanadyjskiego bramkarza Michaela Ouzasa w reprezentacji Chorwacji. Bałkański zespół jest przeciwnikiem Polski w kwietniowych mistrzostwach świata Dywizji 1B w Wilnie.

Na występach Ouzasa szczególnie zależało kanadyjskiemu selekcjonerowi Chorwatów Donaldowi MacLeanowi, w przeszłości zawodnikowi NHL. 28-letni bramkarz miał być największym wzmocnieniem drużyny, a tymczasem na jego grę nie zgodziła się IIHF.

- Światowa federacja uznała, że Ouzas nie występował pełne dwa lata w Medveszczaku Zagrzeb, bowiem zagrał w meczu towarzyskim w barwach austriackiego Linzu - powiedział prezes hokejowego związku Nikola Svigir.

Dodał, że w składzie zespołu MacLeana zapewne zabraknie też m.in. urodzonego w Niemczech Saszy Martinovicia, skłaniającemu się ku grze w kadrze tego kraju, a także Marko Serticia, który nie zagra w trzech pierwszych meczach na Litwie z powodu ślubu w rodzinie.

Reklama

- W ekipie narodowej nie będzie nawet sześciu hokeistów, których trener chciał powołać. Z nimi bylibyśmy faworytami, zaś w obecnej sytuacji głównym celem jest utrzymanie - stwierdził Svigir.

W kadrze ma pojawić się znów urodzony w Kanadzie 39-letni Joel Prpic. Na co dzień pracuje w straży pożarnej, ale ma wziąć urlop.

W dniach 20-26 kwietnia w Wilnie zagrają Litwa, Chorwacja, Polska, Holandia, Rumunia i W. Brytania.

W ubiegłym roku Polacy zajęli drugie miejsce w MŚ Dywizji 1B. W decydującym spotkaniu przegrali 3-4 z gospodarzami imprezy Ukraińcami, którzy awansowali na zaplecze Elity.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne