Reklama

Reklama

Kwalifikacje hokeistów do IO. Trener Płachta podał skład reprezentacji Polski

Trener hokejowej reprezentacji Polski Jacek Płachta podał skład na rozpoczynający się w czwartek w Mińsku turniej kwalifikacji do igrzysk olimpijskich w Pjongczang.

"Biało-czerwoni" wywalczyli awans do finałowej rundy kwalifikacji wygrywając w lutym turniej w Budapeszcie, w którym pokonali Estonię, Litwę i Węgry.

Reklama

Nasz zespół jest najniżej sklasyfikowany w rankingu spośród wszystkich dwunastu, które w pierwszy weekend września powalczą o trzy ostatnie miejsca w turnieju olimpijskim. Orły zajmują 22. lokatę. Nasi rywale w turnieju w Mińsku plasują się znacznie wyżej: Białoruś jest dziewiąta, Słowenia czternasta, a Dania piętnasta.

Oprócz turnieju na Białorusi, w tym samym terminie rozegrane zostaną jeszcze dwa - w Rydze (z udziałem Łotwy, Niemiec, Austrii i Japonii) oraz w Oslo, gdzie oprócz gospodarzy zagrają Francuzi, Kazachowie i Włosi.

Na igrzyskach w koreańskim Pjongczangu (9-25 lutego 2018 r.) wystąpi 12 zespołów (grupa A: Kanada, Czechy, Szwajcaria i Korea; grupa B: Rosja, USA, Słowacja i kwalifikant; grupa C: Szwecja, Finlandia i dwóch triumfatorów kwalifikacji).

Mecze reprezentacji Polski na turnieju w Mińsku transmitować będzie TVP Sport.

Kadra na turniej w Mińsku:

Bramkarze: Kamil Kosowski (GKS Tychy), Przemysław Odrobny (Milton Keynes Lightning, Wielka Brytania), Rafał Radziszewski (Comarch Cracovia)

Obrońcy: Adam Borzęcki (Steelers Bietigheim, Niemcy), Mateusz Bryk (GKS Tychy), Bartosz Ciura (GKS Tychy), Bartłomiej Bychawski (Orlik Opole), Paweł Dronia (Loewen Frankfurt, Niemcy), Bartłomiej Pociecha (GKS Tychy), Mateusz Rompkowski (Comarch Cracovia), Patryk Wajda (Comarch Cracovia)

Napastnicy: Mateusz Bepierszcz (GKS Tychy), Aron Chmielewski (Ocelarzi Trzyniec, Czechy), Michael Cichy (Orlik Opole), Krystian Dziubiński (Comarch Cracovia), Kamil Kalinowski (GKS Tychy), Marcin Kolusz (GKS Tychy), Mikołaj Łopuski (Milton Keynes Lightning, Wielka Brytania), Tomasz Malasiński (Wildcats Swindon, Wielka Brytania), Grzegorz Pasiut (Nieman Grodno, Białoruś), Maciej Urbanowicz (Comarch Cracovia), Patryk Wronka (Orli Znojmo, Czechy), Krzysztof Zapała (Podhale Nowy Targ).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje