Kazachstan - Ukraina 4-2 na hokejowych MŚ Dywizji 1A

Kazachstan pokonał Ukrainę 4-2 na hokejowych MŚ Dywizji 1A, które odbywają się w Kijowie. Gospodarze imprezy już wiedzą, że muszą pogodzić się ze spadkiem. W czwartek "Biało-czerwoni" zmierzą się z Węgrami (godz. 16).

Faworyzowani Kazachowie, spadkowicz z hokejowej elity, aż przez sześć minut w pierwszej tercji bronili się w czterech przeciwko pięciu rywalom, a mimo tego oddali znacznie więcej strzałów (13-8) i zjeżdżając na przerwę prowadzili 2-0. Pierwszy gol padł w czwartej minucie (Nigel Dawes), a na następnego czekali aż do przedostatniej sekundy. Denis Isajenko jeszcze dobrze nie usiadł na ławce kar, a Martin St-Pierre podwyższył na 2-0.

Ukraińcy zerwali się do walki i w drugiej tercji, w przeciągu 51 sekund doprowadzili do remisu. W 35. minucie trafił Dmytro Nimienko, a w 36. Sierhij Babiniec.

Na początku trzeciej tercji Kazachowie znowu jednak wyszli na prowadzenie. W 42. minucie gola strzelił Nikita Michailis.

Wynik spotkania ustalił w 58. minucie Brandon Bochenski, wykorzystując okres gry w przewadze.

Kazachstan z ośmioma punktami awansował na drugie miejsce w tabeli, traci tylko jeden do liderującej Korei Południowej.

Natomiast porażka oznacza dla Ukrainy spadek, ponieważ na jeden mecz przed końcem wciąż jest bez punktu, a wyprzedzający ich Węgrzy, z którymi gospodarze przegrali mają trzy, a liczą się bezpośrednie mecze.

Kazachstan - Ukraina 4-2 (2-0, 0-2, 2-0)

Bramki: 1-0 Nigel Dawes (3.21; Maksym Siemjonow, Brandon Bochenski), 2-0 Martin St-Pierre (19.59 w przewadze; Brandon Bochenski, Dustin Boyd), 2-1 Dmytro Nimienko (34.25; Ołeksandr Pobiedonoscew, Witalij Ljalka), 2-2 Sierhij Babiniec (35.16; Wołodymyr Warywoda, Kyryło Katrych).

Mistrzostwa Świata Dywizji 1A w hokeju na lodzie (2017)