Reklama

Reklama

Jacek Płachta powołał 23 hokeistów na turniej prekwalifikacyjny do igrzysk

Trener reprezentacji Polski, Jacek Płachta, podał nazwiska 23 hokeistów na turniej prekwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich w Pjongczangu. Zawodnicy od czwartku do niedzieli zagrają w Budapeszcie o awans do decydującej fazy kwalifikacji olimpijskich.

Do Budapesztu selekcjoner zabiera trzech bramkarzy, siedmiu obrońców i 13 napastników.

Reklama

Niestety brakuje Adama Borzęckiego, który nie dostał jednak zwolnienia z Bietigheim Steelers, bo jego klub walczy o jak najlepsze miejsce w play-off DEL2, a w drużynie jest mały szpital.

Dziś po obiedzie kadra obierze kurs na Węgry. Pierwszy trening w hali Papp Laszlo Sportarena zaplanowano na środowe popołudnie.

Kadra Polski na turniej w Budapeszcie:

Bramkarze: Kamil Kosowski (GKS Tychy), Przemysław Odrobny (Pingouins de Morzine-Avoriaz-Les Gets), Rafał Radziszewski (Comarch Cracovia);

Obrońcy: Mateusz Bryk, Michał Kotlorz, Bartłomiej Pociecha (wszyscy GKS Tychy), Paweł Dronia (Fischtown Pinguins Bremenhaven), Maciej Kruczek, Mateusz Rompkowski, Patryk Wajda (wszyscy Comarch Cracovia);

Napastnicy: Marcin Kolusz, Mikołaj Łopuski, Adam Bagiński, Mateusz Bepierszcz, Radosław Galant (wszyscy GKS Tychy), Aron Chmielewski (Ocelari Trzyniec), Krystian Dziubiński, Kacper Guzik, Grzegorz Pasiut, Maciej Urbanowicz (wszyscy Comarch Cracovia), Tomasz Malasiński (Wildcats Swindon), Patryk Wronka, Krzysztof Zapała (obaj TatrySki Podhale Nowy Targ).

Kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang: Preeliminacje (11-14 lutego 2016):

Grupa G (w Cortinie): Holandia, Serbia, Wielka Brytania, Włochy.

Grupa H (w Budapeszcie): Estonia, Litwa, Polska, Węgry.

Grupa J (w Sapporo): Chorwacja, Japonia, Rumunia, Ukraina.

Terminarz turnieju w Budapeszcie, hala Papp Laszlo Sportarena:

czwartek

16:00 Polska - Estonia 19:30

Litwa - Węgry 12.02.2016

piątek

14:30 Polska - Litwa

18:00 Węgry - Estonia

niedziela

14:30 Estonia - Litwa

18:00 Węgry - Polska

Finałowa runda kwalifikacji (1-4 września 2016):

Grupa D (na Białorusi): Białoruś, Dania, Słowenia, kwalifikant 3*.

Grupa E (na Łotwie): Austria, Łotwa, Niemcy, kwalifikant 2.

Grupa F (w Norwegii): Francja, Kazachstan, Norwegia, kwalifikant 1.

* Kwalifikanci zostaną rozstawieni według miejsc w tegorocznym rankingu IIHF, a więc Polska - w przypadku awansu - najpewniej pojedzie do Białorusi.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje