Reklama

Reklama

Igrzyska w Pyeongchang: Polscy hokeiści zagrają w preeliminacjach z Estonią, Litwą i Węgrami

Estonia, Litwa i Węgry to rywale polskich hokeistów w turnieju drugiej rundy preeliminacji olimpijskich. Stawką turnieju w Budapeszcie (w dniach 11-14 lutego 2016 roku) będzie awans do finałowej rundy eliminacji.

Największym wyzwaniem dla Orłów będzie starcie z Węgrami. W ostatnich latach mecze z nimi są bardzo zacięte, ale częściej wygrywają rywale. Ostatnio, w kwietniu, pokonali nas 2-1 w Krakowie podczas MŚ zaplecza elity. Z Estonią i Litwą regularnie wygrywamy, choć ostatnie starcie z Litwinami na MŚ w Wilnie w 2014 roku było dla "Biało-czerwonych" bardzo ciężką przeprawą (3-2).

Reklama

Droga na igrzyska w koreańskim Pyeongchang jest daleka. Do kolejnej rundy awansuje tylko zwycięzca turnieju w stolicy Węgier.

Jeśli zespół prowadzony przez trenera Jacka Płachtę wygra w Budapeszcie, to w decydującej fazie kwalifikacji na początku września 2016 roku prawdopodobnie zmierzy się na Białorusi z gospodarzami, Słowenią i Danią. Z tego turnieju na igrzyska do Pyeongchang pojedzie tylko najlepszy zespół.

Choć do końca kwalifikacji jeszcze sporo czasu, to znamy już grupy turnieju olimpijskiego. W grupie A los oprócz gospodarzy zagrają: Kanada, Czechy i Szwajcaria. W grupie B znalazły się: Rosja, USA i Słowacja oraz najniżej notowany w rankingu IIHF zwycięzca jednego z trzech turniejów kwalifikacyjnych. Do grupy C trafiły: Szwecja i  Finlandia, a uzupełnią ją dwaj pozostali kwalifikanci.

Preeliminacje (11-14 lutego 2016):

Grupa G (w Cortinie): Holandia, Serbia, Wielka Brytania, Włochy.

Grupa H (w Budapeszcie): Estonia, Litwa, Polska, Węgry.

Polska - Estonia (11.2.2016 - czwartek godz. 16)

Polska - Litwa (12.2.2016 - piątek godz. 14.30)

Polska - Węgry (14.2.2016 - niedziela godz. 18)

Grupa J (w Sapporo): Chorwacja, Japonia, Rumunia, Ukraina.

Finałowa runda kwalifikacji (1-4 września 2016):

Grupa D (na Białorusi): Białoruś, Dania, Słowenia, kwalifikant 3*.

Grupa E (na Łotwie): Austria, Łotwa, Niemcy, kwalifikant 2.

Grupa F (w Norwegii): Francja, Kazachstan, Norwegia, kwalifikant 1.

* Kwalifikanci zostaną rozstawieni według miejsc w tegorocznym rankingu IIHF, a więc Polska - w przypadku awansu - najpewniej pojedzie do Białorusi.

Dowiedz się więcej na temat: hokejowa reprezentacja | Pyeongchang | zimowe igrzyska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje