Reklama

Reklama

Hokejowy turniej EIHC. Ted Nolan: Teraz mam do dyspozycji inną drużynę

Wynik jaki osiągną polscy hokeiści podczas towarzyskiego turnieju EIHC w Budapeszcie (10-12 listopada) nie jest w tym momencie najważniejszy, bo liczy się postęp w grze kadry przed kwietniowymi mistrzostwami świata Dywizji 1A – uważa trener Polaków Ted Nolan.

Kadrowicze przed wyjazdem na Węgry zebrali się na zgrupowaniu w Tychach. To drugie spotkanie z reprezentacją selekcjonera, który pracę rozpoczął od wyjazdowej porażki w meczu towarzyskim z Węgrami 1-5 30 września.

Wtedy nie mógł skorzystać z hokeistów z zagranicznych klubów i graczy Comarch Cracovii rywalizujących w Lidze Mistrzów.

"Teraz mam do dyspozycji kompletnie inną drużynę, w której są zawodnicy roślejsi, silniejsi, niż w poprzedniej grupie. Pracują ciężko. Przed nami towarzyskie turnieje, które mają pozwolić na wybór najlepszych z najlepszych przed kwietniowymi mistrzostwami" - powiedział Nolan.

Reklama

Podkreślił, że na tym etapie przygotowań najważniejszy jest postęp w grze reprezentacji.

"Ten pierwszy mecz był nieudany. Zagraliśmy w nim źle, za mało agresywnie. To nie było to, czego oczekiwałem. Teraz wyniki nie są najważniejsze, bo liczy się efekt długiego procesu, w trakcie którego jesteśmy. Proces, który pokaże, kto chce walczyć, kto chce pracować, kto chce być w zespole na kwietniowe mistrzostwa. Liczę na dużo lepszą grę zmienionej personalnie drużyny w tym turnieju, ale też trzeba pamiętać, że nie da się wszystkiego zrobić w ciągu jednego, dwóch meczów. Trzeba więcej czasu" - stwierdził Kanadyjczyk.

Kadrowicze do stolicy Węgier pojadą pociągiem z Tychów po czwartkowym porannym treningu.

Nolan zauważył, że jego podopieczni nie mają problemu z pracą podczas treningu.

"Zmienić musi się sposób myślenia o grze, na taki jaki mają na przykład zespoły Kanady czy Rosji " - dodał.

Zmagania w Budapeszcie Polacy rozpoczną w piątek od meczu z gospodarzami. W kolejnych dniach zmierzą się z Japończykami i Włochami.

Dla reprezentacji Polski turniej będzie etapem przygotowań do przyszłorocznych mistrzostw świata zaplecza elity. Od 22 do 28 kwietnia "Biało-Czerwoni" powalczą - też w Budapeszcie - z gospodarzami, Włochami, Słowenią, Wielką Brytanią i Kazachstanem.

Pochodzący z plemienia Odżibwejów Nolan wcześniej prowadził drużyny Buffalo Sabres i New York Islanders w lidze NHL, a także reprezentację Łotwy, którą wprowadził do igrzysk olimpijskich w Soczi (2014).

Latem zastąpił na stanowisku selekcjonera Jacka Płachtę, który prowadził kadrę przez trzy lata. "Biało-Czerwoni" pod jego kierunkiem w mistrzostwach świata Dywizji 1A zajmowali kolejno dwa razy trzecie i raz czwarte miejsce.

Program turnieju EIHC:

piątek

Japonia - Włochy 15.30

Węgry - Polska 19.00

sobota

Polska - Japonia 15.30

Węgry - Włochy 19.00

niedziela

Polska - Włochy 14.30

Japonia - Węgry 18.00


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL