Reklama

Reklama

Hokejowy turniej EIHC. Jacek Płachta: To ważny psychologicznie pojedynek

W czwartek w Katowicach rozpoczyna się hokejowy turniej EIHC z udziałem reprezentacji Polski. "Biało-czerwoni" zmierzą się kolejno z Włochami, Kazachstanem i Francją. - Zagramy oczywiście o zwycięstwa, ale przede wszystkim to kolejny etap przygotowań do kwietniowych MŚ Dywizji 1 A - powiedział selekcjoner Polaków Jacek Płachta.

"Biało-czerwoni" zagrają w małym Spodku bez zawodników mistrza Polski GKS Tychy, których w styczniu czeka turniej Final Four Pucharu Kontynentalnego.

"Zawsze jest możliwość osiągnięcia kompromisu. To, co się wydarzyło przed poprzednimi zawodami EIHC było niefortunne. Jest teraz w kadrze trochę nowych, młodych zawodników, którzy dostaną szansę gry i całą sytuacja może mieć pewne plusy" - dodał selekcjoner.

Przed listopadowym turniejem EIHC w Katowicach tyscy działacze apelowali otwarcie, by nie powoływać ich graczy, czym Płachta był zaskoczony. Tamte zawody wygrała Słowenia, przed Austrią, Polską i Koreą Południową.

Reklama

Rywalizacja w Euro Ice Hockey Challenge jest "przygrywką" do kwietniowych MŚ Dywizji 1A, które w "dużym" Spodku zostaną rozegrane w dniach 23-29 kwietnia z udziałem Japonii, Słowenii, Włoch, Korei Południowej i Austrii. Jedna lub dwie najlepsze drużyny awansują do elity, ostatnia spadnie do Dywizji 1B.

Kwestia "promocji" będzie zależała od miejsc, jakie w majowych MŚ elity zajmą gospodarze kolejnych mistrzostw Francja i Niemcy.

Hokeiści będą mieli do dyspozycji oprócz głównego lodowiska w Spodku także dwie tafle treningowe - w przylegającej do hali Satelicie i w dzielnicy Janów. Polacy rozpoczną udział w MŚ meczem z Włochami 23 kwietnia, a zakończą turniej spotkaniem z Japonią 29 kwietnia.

"W czwartek zaczynamy zawody meczem z Włochami, z którymi zainaugurujemy też mistrzostwa. To ważny psychologicznie pojedynek, który będziemy chcieli wygrać. Ale też cenne będzie otrzymanie odpowiedzi na pytania, nad czym powinniśmy jeszcze pracować" - stwierdził trener.

Włosi będą rywalami Polaków w kwietniu w batalii o awans do elity, w której występują Francja i Kazachstan. "Gra z takimi przeciwnikami to dla nas bardzo dobry test przed zbliżającymi się mistrzostwami. Musimy patrzeć jednak przede wszystkim na swoją grę, na to, czy zrealizujemy założenia" - powiedział napastnik Grzegorz Pasiut.

Szansę na spotkanie kolegów z francuskich tafli będzie miał grający w tamtejszej lidze bramkarz Przemysław Odrobny.

"Fajnie będzie się spotkać. Wiem, że przyjechali w mocnym składzie. Chociaż tak naprawdę skupiamy się na razie na meczu z Włochami. Oczywiście myśli o MŚ przelatują przez głowę, jednak trzeba się skoncentrować na przygotowaniach" - stwierdził Odrobny.

W tym roku mistrzostwa świata Dywizji 1 A zostały rozegrany w nowej hali w Krakowie. Polacy zajęli w nim trzecie miejsce, za Kazachstanem i Węgrami, które awansowały do elity.

Program turnieju EIHC w Katowicach:

czwartek

Kazachstan - Francja 16.00

Polska - Włochy 19.30

piątek

Polska - Kazachstan 15.45

Francja - Włochy 19.30

sobota

Włochy - Kazachstan 16.00

Polska - Francja 19.30


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama