Reklama

Reklama

Hokejowe MŚ w Katowicach. Awans może wywalczyć jeden zespół albo dwa

Tylko najlepszy zespół hokejowych mistrzostw świata Dywizji IA w Katowicach będzie pewien awansu do elity. Druga drużyna będzie musiała czekać na zakończenie mistrzostw elity i trzymać kciuki za reprezentacje Francji i Niemiec.

W sobotę w Katowicach rozpoczną się mistrzostwa świata Dywizji 1A w hokeju na lodzie. Polska kolejno zagra z Włochami, Koreą Południową, Słowenią, Austrią i Japonią. Awans do elity wywalczy jedna lub dwie drużyny. Najsłabsza spadnie do Dywizji 1B.

W ubiegłym roku Polska również była gospodarzem mistrzostw. W turnieju w Krakowie promocję do elity uzyskały reprezentacje Kazachstanu i Węgier. Biało-czerwoni mecz decydujący o awansie przegrali z Madziarami 1-2.

W ostatnich tygodniach podopieczni trenera Jacka Płachty rozegrali cztery sparingi. Na wyjeździe z Wielką Brytanią najpierw wygrali 4-3, a następnie przegrali 2-3. Później w Katowicach pokonali Litwę 8-2 i Koreę Południową 3-0.

Reklama

Trudno wskazać jednego faworyta. Austria i Słowenia to spadkowicze, co czyni ich teoretycznie najsilniejszymi. W ubiegłym roku mecze między Polską, Włochami, a Japonią były wyrównane.

Dodatkowo sytuację komplikuje procedura awansu. W normalnej sytuacji promocję uzyskiwały dwie najlepsze drużyny, ale teraz ten, kto zajmie drugie miejsce będzie musiał czekać na rozstrzygnięcie w elicie.

Wszystko zależy do tego, jak spiszą się reprezentacje Francji i Niemiec. Kraje te są współgospodarzami mistrzostw świata elity w 2017 roku i dlatego nie mogą zostać zdegradowane. W majowym czempionacie obie wystąpią w grupie B. Jeśli uplasują się na dwóch ostatnich pozycjach, wtedy do Dywizji 1B spadnie tylko najsłabsza drużyna z grupy A i w tej sytuacji awansuje tylko zwycięzca katowickiego turnieju.

Plan minimum zakłada, że "Biało-czerwoni" się utrzymają. Wywalczenie awansu przed własną publicznością jest jednak możliwe. W elicie ostatni raz grali w 2002 roku.

- Zagramy agresywnie, z zaangażowaniem. Każdy ma marzenia, my swoje chcemy tu zrealizować - podkreślił Płachta.

Program MŚ Dywizji 1A:

sobota, 23 kwietnia

Japonia - Słowenia     (godz. 13.00)

Polska - Włochy        (16.30)

Korea Płd. - Austria   (20.00)

niedziela, 24 kwietnia

Słowenia - Włochy      (13.00)

Polska - Korea Płd.    (16.30)

Austria - Japonia      (20.00)

poniedziałek, 25 kwietnia

dzień przerwy

wtorek, 26 kwietnia

Korea Płd. - Japonia   (13.00)

Austria - Włochy       (16.30)

Polska - Słowenia      (20.00)

środa, 27 kwietnia

Japonia - Włochy       (13.00)

Słowenia - Korea Płd.  (16.30)

Polska - Austria       (20.00)

czwartek, 28 kwietnia

dzień przerwy

piątek, 29 kwietnia

Włochy - Korea Płd.    (13.00)

Austria - Słowenia     (16.30)

Polska - Japonia       (20.00)

Dowiedz się więcej na temat: hokejowa reprezentacja | hokejowe MŚ

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje