Hokejowe MŚ U20: Polacy rozprawili się z Chorwatami

Polscy hokeiści pokonali 5-0 Chorwację w Doniecku w swoim czwartym meczu mistrzostw świata do lat 20 dywizji I grupy B. "Biało-czerwoni" są na pierwszym miejscu w tabeli, a o tym czy wywalczą awans zadecyduje niedzielny mecz z Włochami.

Podopieczni trenera Andrieja Parfionowa byli zdecydowanymi faworytami spotkania z Chorwatami, którzy w dotychczasowych meczach nie strzelili ani jednego gola. Polacy swoją dominację na lodzie potwierdzili pod koniec pierwszej tercji, gdy w odstępie niespełna trzech minut zdobyli dwa gole po strzałach Martina Pawelskiego i Kacpra Guzika.

W drugiej tercji nasi wciąż przeważali i strzelili dwie kolejne bramki. W ostatniej dołożyli jeszcze jedno trafienie, a ich dominacja ani przez moment nie była zagrożona.

W pierwszym sobotnim spotkaniu Włosi pokonali 6-0 Wielką Brytanię i podobnie, jak Polacy mają w swoim dorobku 9 punktów. W ostatnim meczu tej serii Ukraina gra z Kazachstanem.

Polska - Chorwacja 5-0 (2-0, 2-0, 1-0)

1-0 Martin Pawelski-Michał Kalinowski-Łukasz Szontała (17.10)
2-0 Kacper Guzik-Adam Domogała (19.50)
3-0 Kacper Guzik-Łukasz Szontała-Filip Starzyński (24.44)
4-0 Michał Kalinowski-Damian Zarotyński (34.21 w przewadze)
5-0 Arkadiusz Kostek-Adam Domogała-Filip Starzyński (51.26 w przewadze)

Polska: Zabolotny - Bułanowski, Szaniawski, Guzik, Starzyński, Domogała - Sznotala, Kostek, Kalinowski, Pawelski, Zarotyński - Gimiński, Huzarski, Stopiński, Ł. Nalewajka, R. Nalewajka - Gaczoł, Kołodziej, Majoch, Stasiewicz, Malicki.
Chorwacja: Tomljenovic - Cevkic, Kegalj; Krivosic, Milicic, Sakic - Lendo, Silovic; Novotny, Mikulic, Ruzic - Buinac, Marcovic; Skrapec, Nardin, Vukoja - Jankovic, Cerovecki, Kaleb, Bukovic.

Strzały: Polska - 46, Chorwacja - 19. Kary: Polska - 6 minut, Chorwacja - 14.