Hokejowe MŚ U-20. Polska - Węgry 7-10

Hokejowa reprezentacja Polski do lat 20 przegrała z Węgrami 7-10 w swoim trzecim meczu mistrzostw świata dywizji IB w Kijowie i praktycznie straciła szansę na awans na zaplecze elity.

"Biało-Czerwoni" rozpoczęli mistrzostwa od efektownego zwycięstwa z Włochami 15-3, ale kolejne dwa mecze przegrali - w sobotę z Ukrainą 0-3 i w niedzielę z Węgrami 7-10.

Nasz zespół dobrze rozpoczął mecz z Węgrami - już w 84. sekundzie Jakub Lewandowski dał nam prowadzenie, a w 6. minucie na 2-0 podwyższył Igor Smal.

Rywale szybko odrobili straty i choć w 10. minucie Mateusz Bezwiński odzyskał prowadzenie dla "Biało-Czerwonych", to pięć kolejnych goli zdobyli Węgrzy i w 32. minucie prowadzili już 7-3.

Naszemu zespołowi pozostały jeszcze mecze z Estonią (wtorek godz. 15.30) i Francją (środa godz. 12).

Polska - Węgry 7-10 (3-4, 2-5, 2-1)

Strzały: 33-31.