Hokejowe MŚ Dywizji IB: Chorwacja - Rumunia 4-3 po karnych

Chorwacja straciła punkt w środowym meczu hokejowych mistrzostw świata Dywizji IB (3. liga). Dotychczasowy lider dopiero po rzutach karnych pokonał Rumunię 4-3. W czwartek Chorwacja zagra z Polską (12) w meczu, który prawdopodobnie zadecyduje o awansie.

Chorwaci są rewelacją mistrzostw w Wilnie. W dwóch pierwszych meczach nie stracili nawet bramki, a sami strzeli w sumie osiem.

Spotkanie z Rumunią od początku nie układało się jednak nie po ich myśli. Po 25 minutach przegrywali 0-2, a po 47. 1-3. W końcówce regulaminowego czasu udało im się jednak doprowadzić do remisu po trafieniach Kenny'ego MacAuleya i Tadii Miricia.

Ponieważ podczas pięciominutowej dogrywki żadnej z drużyn nie udało się zdobyć bramki o czyimś zwycięstwie musiały zadecydować rzuty karne. W nich lepsi byli Chorwaci (trafienia Michaela Novaka i Igora Jacmenjaka), dla Rumunów gola strzelił tylko Csanad Fodor.

Tym samym w tabeli po trzech seriach prowadzą Polacy (dziewięć punktów), którzy o jedno "oczko" wyprzedzają Chorwatów, z którymi zagrają już w czwartek o 12. Transmisja w TVP Sport.