Reklama

Reklama

​Hokejowe MŚ Dywizji 1B w Katowicach. Zwrot pieniędzy za bilety

Kibice, którzy kupili bilety na odwołane z powodu pandemii koronawirusa hokejowe mistrzostwa świata Dywizji 1B, mogą wymienić wejściówki na vouchery lub wystąpić o zwrot pieniędzy. Zawody miały się rozpocząć w poniedziałek w katowickim Spodku.

Vouchery, wydawane przez portal sprzedający bilety, będą obowiązywały w ciągu roku na imprezy nie tylko sportowe, których lista zostanie określona po odwołaniu rygorów związanych z pandemią.

Rywalami prowadzonej przez trenera Tomasza Valtonena reprezentacji miały być w Spodku zespoły Serbii, Litwy, Estonii, Japonii i Ukrainy.

Celem drużyny gospodarzy miała być walka przed własną publicznością o powrót na zaplecze elity, co nie udało się w ubiegłym roku w Tallinnie.

Tam o braku awansu zadecydowała przegrana z Rumunią po dogrywce 2-3. Była jedyną Polaków w stolicy Estonii, ale zdecydowała o awansie rywali przy równej liczbie punktów na koniec zmagań.

Reklama

Polacy na początku lutego wygrali prekwalifikacyjny turniej olimpijski w Kazachstanie, pokonując niespodziewanie w decydującym spotkaniu gospodarzy 3-2 i awansowali do sierpniowych głównych kwalifikacji, w których zmierzą się w Bratysławie z gospodarzami, Austrią i Białorusią. Awans do igrzysk w Pekinie (2022) wywalczy tylko zwycięzca.

Na razie nie wiadomo, czy te zawody zostaną rozegrane zgodnie z terminarzem.

Na przełomie marca i kwietnia na innym katowickim lodowisku miały się odbyć hokejowe MŚ Dywizji 1B kobiet. Też zostały odwołane z powodu koronawirusa, tyle, że nie organizatorzy nie muszą zwracać pieniędzy za bilety, z racji wolnego wstępu na mecze.

Podopieczne słowackiego selekcjonera Ivana Bednara miały grać z reprezentacjami Chin, Włoch, Korei Południowej, Kazachstanu i Słowenii.

Polski Związek Hokeja na Lodzie zamierza walczyć o organizację obu odwołanych turniejów mistrzowskich za rok. Decyzję w tej sprawie podejmie zarząd międzynarodowej federacji (IIHF) w maju.

Autor: Piotr Girczys

gir/ krys/

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama