Hokejowe MŚ do lat 20: Polska - Ukraina 1-2

Młodzi polscy hokeiści ponieśli drugą porażkę podczas mistrzostw świata Dywizji I B (trzeci szczebel rozgrywek) do lat 20, które rozgrywane są w węgierskim Dunaujvaros. W poniedziałek przegrali z Ukrainą 1-2.

"Biało-czerwoni" objęli prowadzenie po golu Patryka Malickiego w pierwszej tercji, ale na początku drugiej i trzeciej tercji stracili dwa gole broniąc się w osłabieniu liczebnym.

Szanse Polaków na odrobienie straty w trzeciej tercji malały wraz z kolejnymi karami łapanymi przez naszych hokeistów.

W 58. minucie sędzia odesłał jednego z rywali na ławkę kar, a nasz zespół bulika w tercji Ukraińców, lecz ani w tej akcji, ani w kolejnych ataki "Biało-czerwonych" nie przyniosły efektów.

Polska - Ukraina 1-2 (1-0, 0-1, 0-1)

Bramki: 1-0 Patryk Malicki (Szymon Skrodziuk, Karol Wasiński) 7.15, 1-1 Andrij Hryhoriew (Ołeksji Worona) 22.49 w przewadze, 1-2 Ihor Hrytsenko (Ołeksji Worona) 41.08 w przewadze.

Strzały: 43 - 39 (10-13, 17-13, 16-13). kary: 18 - 12 min.

Polska: Łuba - Jaśkiewicz, Gazda, Wronka, Sawicki, Nahunko - Horzelski, Krawczyk, Krzemień, Fraszko, Kisielewski - Wsół, Musioł, Skrodziuk, Wasiński, Malicki - Kafel, Jaworski, Gościński, Sikora, Wanat.