Reklama

Reklama

Hokejowa reprezentacja Polski. Selekcjoner Nolan zwiedził Muzeum Powstania Warszawskiego

Słynny trener prowadzący hokejową reprezentację Polski - Ted Nolan nie ogranicza się tylko do wydarzeń sportowych podczas pobytu w naszym kraju. W ramach poznawania historii Polski zwiedził Muzeum Powstania Warszawskiego.

- To dla mnie szok. Nie zdawałem sobie sprawy, jak okrutna była wojna dla Polaków i jakie przyniosła skutki - podsumował wizytę w Muzeum Powstania Warszawskiego nowy selekcjoner reprezentacji Polski w hokeju na lodzie Ted Nolan.

Kanadyjski trener gościł w muzeum w stolicy po przylocie do Polski na zgrupowanie kadry, którego kulminacyjnym punktem będzie turniej Euro Ice Hockey Challenge w Budapeszcie.

Wywodzący się z indiańskiego plemienia Odżibwejów Ted Nolan pasjonuje się historią. Tuż po tym, jak podpisał kontrakt z PZHL na prowadzenie reprezentacji zadeklarował, że koniecznie będzie chciał zapoznać się z historią Polski, przybliżyć się tym samym do naszego kraju.

Reklama

- Niewyobrażalne jest, że można coś takiego uczynić innym ludziom, narodom. Wszyscy zasługują na szacunek, a Polska na wielkie uznanie - powiedział na zakończenie zwiedzania Ted Nolan, który w przeszłości występował na taflach NHL. Jako trener prowadził też w najmocniejszej lidze świata Buffalo Sabres i New York Islanders. 

 Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje