Reklama

Reklama

​Hokej. Turniej "Beat Covid". Minimalna porażka Polaków z Austrią, przesądził gol w osłabieniu

Polska reprezentacja hokeistów rozegrała drugi mecz na turnieju towarzyskim "Beat Covid" w Słowenii. Po zwycięstwie nad Ukrainą podopieczni Roberta Kalabera przegrali 2-3 z Austrią.

Niedługo po rozpoczęciu meczu, w piątej minucie, Polacy stracili bramkę na 0-1. Riposta ze strony "Biało-Czerwonych" przyszła szybko, już w 10. minucie było 1-1, po tym jak krążek w ofensywnej tercji za bramką rywali odzyskał Patryk Kreżołek i wyłożył do Pawła Zygmunta.

Pod koniec odsłony numer jeden Austriacy wrócili na prowadzenie, klasyczny strzał z nadgarstka Tima Harnischa okazał się być za trudny dla Johna Murraya. Najlepsza w wykonaniu Polaków była druga część meczu. W niej ponownie zdołali wyrównać, na 2-2 trafił Arkadiusz Kostek.

Austria - Polska: Przesądził gol w osłabieniu

Końcówka mogła należeć do "Hokejowych Orłów", wydawało się, że otwiera się nawet "furtka", by sięgnąć po zwycięstwo. Kara w finałowych minutach gry dawała podopiecznym Roberta Kalabera szansę na gola w przewadze. 

Reklama

Zamiast tego czekał Polskę zimny prysznic w postaci bramki straconej mimo "osłabienia" rywala. Do trzeciej bramki Austrii wystarczyło czterech hokeistów na lodzie i wygrany bulik pod własną bramką. Jedno sprawne podanie sprawiło, że Mario Huber wyszedł sam na sam z polskim golkiperem i oszukał go przypieczętowując triumf Austrii 3-2.

W sierpniu zmierzymy się z Austriakami w Bratysławie w kwalifikacjach do igrzysk olimpijskich. We wtorek, 18 maja Biało-Czerwoni zmierzą się z Francją.

Austria - Polska 3-2 (2-1, 0-1, 1-0)

Bramki: 1-0 Richter (5), 1-1 Zygmunt (10), 2-1 Harnisch (18), 2-2 Kostek (38), 3-2 Huber (58)

Strzały: 19-11

Minuty karne: 18-22

Austria: Starkbaum - Ganahl, Hackl, Harnisch, Haudum, Huber, Kainz, Kirschlager, Kragl, Maier, Maxa, Nissner, Rauchenwald, Richter , P. Schneider, R. Schneider, Schwinger, Thaler, Ulmer, Wolf, Zuendel.

Trener: Roger Bader

Polska: Murray - Ciura, Wanacki; Chmielewski, Zygmunt, Pasiut  - Bryk, Górny; Jeziorski, Wałęga, Urbanowicz - Kostek, Kamienieu; Mroczkowski, Paś, Krężołek, - Horzelski, Michałowski; Marzec, Jarosz, R. Nalewajka.

Trener: Robert Kalaber

MR

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL