Reklama

Reklama

Hokej. Polska zaszalała. Cztery gole w trzy minuty, ogółem osiem!

Polscy hokeiści błysnęli skutecznością! Litwini przez całą pierwszą tercję skutecznie się bronili, ale zaraz po rozpoczęciu drugiej - pękli. Polska z drugim wysokim zwycięstwem w Turnieju Trójmorza w Katowicach.

W drugim dniu turnieju o Puchar Trójmorza Polska - na lodowisku Jantor w Katowicach - wysoko pokonała Litwę choć początkowo wydawało się, że z bramkami wcale może nie być łatwo.

Polska - Litwa: pierwsza tercja

Bohaterem pierwszej tercji był bowiem bramkarz Litwinów Simas Baltrunas z klubu Punks Vilnius. Golkiper gości spisywał się bardzo dobrze; obronił groźne strzały Oskara Jaśkiewicza, Grzegorza Pasiuta, Mateusza Bryka, Patryka Wronki i Damiana Kapicy. Strzały z bliska i z daleka, przygotowane i znienacka - bez różnicy. W głównej mierze to dzięki niemu po pierwszej tercji utrzymywał się wynik bezbramkowy.

Reklama

Polska - Litwa: druga tercja

W drugiej Baltrunas wytrzymał jednak z czystym kontem przez niespełna półtorej minuty. Potem się posypało... Najpierw po składnej akcji Grzegorza Pasiuta, Patryka Wronki i Pawła Zygmunta ten ostatni z bliska wbija krążek do bramki. Dwie minuty później powtórka, znów Zygmunt, krążek odbija się jeszcze od słupka. W następnej minucie padają aż dwa gole! Najpierw Christian Mroczkowski podał zza bramki do Martina Przygodzkiego a ten pokonał Baltrunasa. Po krótkiej chwili Kamil Wałęga strzałem z backhandu pod poprzeczkę zdobył pierwszego gola w reprezentacji! Potem jeszcze Pasiut w krótki róg i Olaf Bizacki w okienko dokończyli "dzieła pognębienia" w tej tercji litewskiego bramkarza. 

Polska - Litwa: trzecia tercja

Na ostatnią tercję do bramki gości wskoczył Arturas Pavliukov, ale i on nie utrzymał długo czystego konta. Po niespełna trzech minutach strzałem z ostrego kąta pod poprzeczkę pokonał go Grzegorz Pasiut. Litwini honorowego gola strzelili 26. sekund przed końcem!

Ogółem dobry mecz, ale są też straty: obojczyk w drugiej tercji złamał niestety obrońca Oskar Jaśkiewicz.

Polska - Litwa 8-1 (0-0, 6-0, 2-1)

Bramki: 1-0 Zygmunt (22.), 2-0 Zygmunt (24.), 3-0 Przygodzki (25.), 4-0 Wałęga (25.), 5-0 Pasiut (32.), 6-0 Bizacki (39.), 7-0 Pasiut (43.), 8-0 Pasiut (55.), 8-1 Bendzius (60.)

Polska: Kieler - Bryk, Górny; Kapica, Paś, Urbanowicz - Jaśkiewicz, Ciura; Wronka, Pasiut, Zygmunt - Bizacki, Kostek; Przygodzki, Komorski, Mroczkowski - Kameneu, Horzelski; Jeziorski, Wałęga, Michalski.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL