Reklama

Reklama

Zdjęcie premier z kieliszkiem na meczu podbija sieć. Tak świętowała sportowy sukces!

Sanna Marin premier Finlandii miała powody do zadowolenia. W niedzielę hokejowa reprezentacja jej kraju wygrała mistrzostwo świata. Furorę w internecie robi zdjęcie polityczki, która kibicowała "swoim" w mało oficjalnym stroju i z kieliszkiem w ręce.

Czołowi politycy europejskich państw przyzwyczaili, że nawet jeśli pojawiają się na ważnych wydarzeniach sportowych, to w pełni pilnują etykiety. Są ubrani oficjalnie, zachowują powściągliwość i emocje na wodzy.

Czytaj także: Polska utrzymała pozycję w światowym rankingu, Finlandia liderem

Kobieta "rządząca" Finlandią wyłamała się z tego trendu. Na finałowym spotkaniu o mistrzostwo świata pomiędzy "Suomi" i ekipą Kanady, zaprezentowała się w bluzie reprezentacji i podartych dżinsach.

Reklama

Finlandia pokonała Kanadę 4-3 w finale hokejowych mistrzostw świata

Na lodowisku lepsza była Finlandia, która zwyciężyła po dogrywce 4-3 i triumfowała w turnieju organizowanym na własnym terenie. W kraju, w którym hokej jest sportem narodowym, było to wydarzenie najwyższej rangi.

Jedna z kamer transmitujących mecz na moment uchwyciła premier Sanne Marin trzymającą kielicha i wznoszącą radosny okrzyk. Nie wiadomo, co było wewnątrz kieliszka, ale reakcje i komentarze w sieci były głównie pozytywne.

"Tak powinien wyglądać przywódca państwa świętujący sportowy sukces" - napisał jeden z internautów. "Chciała celebrować nasz sukces tak jak miliony z nas" - wspomniał inny uczestnik dyskusji.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL