Reklama

Reklama

Zapraszamy na czata z Mariuszem Czerkawskim!

Pasja, satysfakcja, upór. Dziesięć sezonów w NHL, prawie 800 rozegranych meczów, 223 bramki - to dorobek, który stawia Mariusza Czerkawskiego wysoko w światowej hierarchii hokeja. Już w sobotę 27 października zapraszamy na czata z Mariuszem Czerkawskim!

"Życie na lodzie" to fascynująca historia życia polskiego sportowca. W wywiadzie-rzece, Mariusz Czerkawski opowiada o swoim życiu dziennikarzowi sportowemu Wojciechowi Zawiole, zaczynając od swoich pierwszych spotkań z lodem na osiedlowym lodowisku w Tychach, aż po wejście do świata zawodowego hokeja najlepszej ligi świata - NHL i zakończenie kariery w 2008 roku.

 - O hokeju w Polsce mówi się za mało. Pomyśleliśmy, że książka o mojej karierze, przede wszystkim w NHL, może być czymś, co przyciągnie młodych ludzi do tej dyscypliny. Bo to książka o pasji i o tym jak wygląda prawdziwy, zawodowy hokej - mówi Mariusz Czerkawski.

Reklama

- W polskim sporcie brakuje ikon. Mariusz z pewnością taką ikoną jest. A o takich postaciach trzeba mówić i pisać często. Znamy się od kilkunastu lat i mam prawo myśleć, że o jego życiu w na lodzie trzeba opowiedzieć. Do tego mam wrażenie, że ta książka pojawia się w bardzo dobrym momencie. Polski hokej wszedł na nowe tory, trzeba młodym hokeistom pokazać na czym polega poświęcenie dyscyplinie, profesjonalizm i pasja - mówi Wojciech Zawioła.

Mariusz Czerkawski jest jednym z niewielu polskich sportowców, którym udało się dojść na najwyższy światowy poziom. Było w jego życiu mnóstwo wyrzeczeń, ciężkich chwil, ale pasja z jaką uprawiał hokej pozwoliła mu osiągnąć sukces.  

W książce Mariusz opowiada: "Wzięli mnie do szatni, położyli na ławce do masażu i zaczęli zszywać. Myślałem, że mam po meczu, jakiś szpital czy coś. A tu nic, zszyli mnie i powiedzieli, że mogę wracać na lód. Dograłem mecz do końca." To dowód na to, że najlepsza liga hokejowa świata NHL nie jest dla mięczaków. Przekonacie się o tym nie raz czytając "Życie na lodzie".

Mariusz Czerkawski odpowie na pytania dotyczące nowej książki i nie tylko, już w sobotę 27 października o godzinie 17.40 na czacie INTERIA.PL!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama