Reklama

Reklama

Zabronili im wspierania Ukrainy. Kibice znaleźli znakomity sposób

Mistrzostwa świata w hokeju na lodzie elity są jedną z imprez, z których wykluczenie najbardziej zabolało Rosję i Białoruś. Podczas zorganizowanej w Finlandii imprezie doszło jednak do niewielkiego zgrzytu, bowiem organizatorzy nakazali zdjąć kibicom ukraińską flagę. Pomysłowi fani znaleźli jednak kapitalny sposób na obejście tego zakazu.

Podczas rozgrywanego w Finlandii czempionatu, do którego nie dopuszczono Rosjan i Białorusinów, na trybunach czuć wsparcie dla Ukraińców, broniących się przed inwazją. Jednak podczas jednego ze spotkań reprezentacji Czech organizatorzy nakazali fanom zdjęcie ukraińskiej flagi, zasłaniając się przepisem o zakazie eksponowania flag innych państw niż te biorąc udział w mistrzostwach.

Jednak nasi południowi sąsiedzi wykazali się nie lada pomysłowością i obeszli ten zakaz w sposób, który z miejsca stał się hitem sieci. Na białej fladze, na górze, napisali po angielsku "kolor niebieski", a na dole "kolor żółty", rozdzielając je słowem "wyobraźnia". Nikomu nie trzeba tłumaczyć, czyje barwy mieli na myśli.

Reklama

Czytaj także: Owieczkin wrócił do Rosji. "Zdrajca"

Czescy hokeiści rywalizowali w grupie B, gdzie zajęli trzecią pozycję i awansowali do ćwierćfinałów. Tam czekają na nich Niemcy. Jeżeli zawodnicy będą na tafli równie pomysłowi, jak ich kibice, o awans powinni być spokojni.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL