Węgry - Kazachstan 1-3 na hokejowych MŚ Dywizji 1A

Kazachstan wygrał z Węgrami 3-1 w swoim ostatnim meczu hokejowych MŚ Dywizji 1A w Kijowie. Węgrzy nie zagrali dla Polski, ale wciąż mamy szanse na awans do elity. Kazachowie wskoczyli na pierwsze miejsce, lecz jeszcze nie są pewni awansu. Muszą czekać na wyniki dzisiejszych meczów: Polska - Austria (16) i Korea Płd. - Ukraina (19.30).

Kazachowie mają 11 punktów, ale w ostatecznym rozrachunku mogą ich wyprzedzić jeszcze Koreańczycy i Austriacy (po 9 punktów), jeśli wygrają swoje spotkania. Wtedy obie te ekipy awansują do elity. Awansować może też Polska, jeśli pokona Austrię, a Korea przegra z Ukrainą.

Walczący o awans reprezentanci Kazachstanu mocno rozpoczęli spotkanie z Węgrami i w 11. minucie prowadzili już 2-0. Najpierw trafił naturalizowany Kanadyjczyk Kevin Dallman, a potem podwyższył Nikita Michajlis.

Węgrzy, dla których są to nieudane mistrzostwa, nie złożyli jednak broni i w 18. minucie Kalvin Sagert zdobył kontaktową bramkę.

W ostatniej minucie meczu grających w przewadze Węgrów pogrążył strzałem do pustej bramki Nigel Dawes.

Węgrzy utrzymali się w Dywizji 1A, dzięki wygranej z Ukrainą, która spadła.

Węgry - Kazachstan 1-3 (1-2, 0-0, 0-1)

Bramki: 0-1 Kevin Dallman (02:48 Nigel Dawes - Dustin Boyd), 0-2 Nikita Michajlis (10:25 Anton Sagadiejew), 1-2 Kalvin Sagert (17:34 Vilmos Gallo), 1-3 Nigel Dawes (59:47 Brandon Bochenski)

Mistrzostwa Świata Dywizji 1A w hokeju na lodzie (2017)