Węgry - Austria 1-3 na MŚ Dywizji 1A w Kijowie

Austriacy pokonali Węgrów 3-1 w jedynym poniedziałkowym meczu hokejowych mistrzostw świata Dywizji 1A w Kijowie. Po dwóch kolejkach sensacyjnym liderem jest Korea, która jako jedyna wygrała oba mecze. Reprezentacja Polski we wtorek zmierzy się z Kazachstanem (godz. 12.30).

Porażka z Austrią poważnie redukuje nadzieje Węgrów na awans do elity. Z kolei Austriacy po porażce z Kazachstanem w pierwszym swoim występie na MŚ w Kijowie, musieli w poniedziałek wygrać, aby wciąż liczyć się w grze o promocję.

Dobrze rozpoczęli, bo zdobyli gola już w 4. minucie i to broniąc się w osłabieniu. Szybko wyrównał Keegan Dansereau, co zapowiadało wymianę ciosów, a tymczasem kolejne gole padły dopiero w trzeciej tercji.

Zdobyli je Austriacy, którzy dwukrotnie wykorzystali grę w przewadze liczebnej.

Węgrzy grali słabo. Mimo że nie mieli już nic do stracenia, ich atakom brakowało zdecydowania i dynamiki. Ponad trzy minuty przed końcem wycofali bramkarza i atakowali w sześciu, ale bliżsi strzelenia kolejnego gola byli rywale - Konstantin Komarek trafił w słupek celując do pustej bramki.

Węgry - Austria 1-3 (1-1, 0-0, 0-2)

Bramki: 0-1 Thomas Raffl (3.51 w osłabieniu), 1-1 Keegan Dansereau (6.23 w przewadze), 1-2 Fabio Hofer (44.33 w przewadze), 1-3 Dominique Heinrich (47.21 w przewadze).

Strzały: 29-28. Kary: 8-8 min.