Reklama

Reklama

Turniej II rundy Pucharu Kontynentalnego w Tychach

Podczas corocznego kongresu IIHF poświęconego rozgrywkom Pucharu Kontynentalnego w hokeju na lodzie GKS Tychy otrzymał prawo do organizacji turnieju II rundy.

Z Budapesztu napłynęły dobre oraz złe wieści - wbrew wcześniejszym informacjom IIHF, tyska drużyna ponownie rozpocznie swój udział w Pucharze Kontynentalnym od II rundy, a nie jak informowano od półfinału. Dobra informacja jest natomiast taka, że turniej zostanie zorganizowany w Tychach!

Podobnie jak w ubiegłym roku ofertę GKS-u Tychy i miasta Tychy w Budapeszcie przedstawiali prezes zarządu Grzegorz Bednarski oraz przewodniczący rady nadzorczej Tyski Sport SA Miłosz Stec - Cieszymy się, że Międzynarodowa Federacja Hokeja na Lodzie ponownie obdarzyła nas zaufaniem i dała nam możliwość organizacji turnieju. To oznacza, że sprawdziliśmy się jako gospodarz w zeszłym roku, co zresztą potwierdzały również komentarze zaraz po imprezie. Nasza grupa na pewno jest trudniejsza niż w ubiegłym roku, ale wierzę w to, że atut własnej hali pomoże naszym zawodnikom awansować do półfinału - mówi Bednarski.

Reklama

Sezon 2016/2017 będzie jubileuszową, XX edycją Pucharu Kontynentalnego, a turniej odbędzie się w dniach 21-23 października na tyskim Stadionie Zimowym. Podczas dzisiejszego spotkania poznaliśmy także składy poszczególnych grup. W Tychach zaprezentuje się rumuńska Dunarea Galati, słoweński Acroni Jesenice oraz węgierski Jegesmedvek Miskolc. Do półfinału awansuje jedna drużyna, a w turnieju grupy E, który odbędzie się we Włoszech, czekają już białoruski Szachtar Soligorsk, kazachski Berbarys Atyrau oraz włoski Ritten Sport.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje