Reklama

Reklama

Turniej II rundy Pucharu Kontynentalnego w Tychach

Podczas corocznego kongresu IIHF poświęconego rozgrywkom Pucharu Kontynentalnego w hokeju na lodzie GKS Tychy otrzymał prawo do organizacji turnieju II rundy.

Podczas corocznego kongresu IIHF poświęconego rozgrywkom Pucharu Kontynentalnego w hokeju na lodzie GKS Tychy otrzymał prawo do organizacji turnieju II rundy.

Z Budapesztu napłynęły dobre oraz złe wieści - wbrew wcześniejszym informacjom IIHF, tyska drużyna ponownie rozpocznie swój udział w Pucharze Kontynentalnym od II rundy, a nie jak informowano od półfinału. Dobra informacja jest natomiast taka, że turniej zostanie zorganizowany w Tychach!

Podobnie jak w ubiegłym roku ofertę GKS-u Tychy i miasta Tychy w Budapeszcie przedstawiali prezes zarządu Grzegorz Bednarski oraz przewodniczący rady nadzorczej Tyski Sport SA Miłosz Stec - Cieszymy się, że Międzynarodowa Federacja Hokeja na Lodzie ponownie obdarzyła nas zaufaniem i dała nam możliwość organizacji turnieju. To oznacza, że sprawdziliśmy się jako gospodarz w zeszłym roku, co zresztą potwierdzały również komentarze zaraz po imprezie. Nasza grupa na pewno jest trudniejsza niż w ubiegłym roku, ale wierzę w to, że atut własnej hali pomoże naszym zawodnikom awansować do półfinału - mówi Bednarski.

Reklama

Sezon 2016/2017 będzie jubileuszową, XX edycją Pucharu Kontynentalnego, a turniej odbędzie się w dniach 21-23 października na tyskim Stadionie Zimowym. Podczas dzisiejszego spotkania poznaliśmy także składy poszczególnych grup. W Tychach zaprezentuje się rumuńska Dunarea Galati, słoweński Acroni Jesenice oraz węgierski Jegesmedvek Miskolc. Do półfinału awansuje jedna drużyna, a w turnieju grupy E, który odbędzie się we Włoszech, czekają już białoruski Szachtar Soligorsk, kazachski Berbarys Atyrau oraz włoski Ritten Sport.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy