Reklama

Reklama

Turniej finałowy Pucharu Polski w Kraków Arenie

To już niemal pewne. Turniej finałowy Pucharu Polski zostanie rozegrany w Kraków Arenie. Dla Polskiego Związku Hokeja na Lodzie, jak i dla administratorów hali będzie to próba generalna przed kwietniowymi mistrzostwami świata.

- Mamy świadomość, że impreza tej rangi musi być odpowiednio zorganizowana. Puchar Polski będzie dla nas poligonem doświadczalnym przed czempionatem. Będziemy mogli przetestować obiekt pod każdym względem, a to niezwykle ważne - powiedział prezes PZHL Dawid Chwałka.

Szef hokejowej centrali poinformował przy tym, że Puchar Polski odbyłby się 27 i 28 grudnia. Zgodnie z regulaminem bezpośrednio awansują do niego trzy drużyny, które po dwóch rundach uplasują się na podium. Czwarta ekipa rozegra baraż ze Stoczniowcem Gdańsk.

Tymczasem mistrzostwa świata dywizji I grupy A w Krakowie rozpoczną się 19 kwietnia, czyli dzień później niż pierwotnie planowano. Powodem przesunięcia imprezy jest koncert Robbie'ego Williamsa, który odbędzie się w hali Kraków Arena.

- Kraków chciał zorganizować to wydarzenie, a my z uwagi na to, że Kraków będzie partycypował w kosztach tego turnieju, poszliśmy na kompromis - wyjaśnił Dawid Chwałka. - Oficjalna umowa nie została jeszcze podpisana. Uczynimy to w ciągu najbliższych dwóch tygodni na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej. Póki co dogrywamy kwestie techniczne, czasowe i organizacyjne.

PZHL szacuje, że budżet tygodniowego turnieju będzie wynosił około 2 miliony euro.- To poważne zawody i muszą być zorganizowane na wysokim poziomie. Nie możemy dać plamy, a każdy z nas doskonale wie, że jakość kosztuje. Rozmawiamy z wieloma podmiotami - mówi szef hokejowej centrali.

Turniej ma wystartować w niedzielę 19 kwietnia 2015 roku, a zakończy się w sobotę 25 kwietnia. Nie ulega zmianie układ spotkań, godziny rozpoczęcia poszczególnych meczów ani schemat według którego dni przerwy nastąpią po drugim i czwartym dniu turnieju.

W MŚ dywizji IA oprócz reprezentacji Polski wystąpią: Japonia, Kazachstan, Ukraina, Węgry i Włochy. Dwie najlepsze drużyny awansują do mistrzostw świata elity 2016 w Rosji, a najsłabsza spadnie do grupy B I dywizji.

Reklama

Terminarz mistrzostw świata dywizji I grupy A w Krakowie:19 kwietnia:
13:00 Węgry - Japonia
16:30 Ukraina - Kazachstan
20:00 Polska - Włochy

20 kwietnia:
13:00 Kazachstan - Węgry
16:30 Włochy - Ukraina
20:00 Polska - Japonia

22 kwietnia:
13:00 Kazachstan - Japonia
16:30 Włochy - Węgry
20:00 Polska - Ukraina

23 kwietnia:
13:00 Japonia - Włochy
16:30 Ukraina - Węgry
20:00 Polska - Kazachstan

25 kwietnia:
13:00 Japonia - Ukraina
16:30 Włochy - Kazachstan
20:00 Polska - Węgry

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje