Reklama

Reklama

Szwedzi na audiencji u 15-miesięcznej księżniczki

Reprezentacja Szwecji, która triumfowała w niedzielę w hokejowych mistrzostwach świata, przyjęta została w poniedziałek na audiencji na dworze królewskim. Największe zainteresowanie zdobytym przez nią pucharem wykazała 15-miesięczna księżniczka Estelle.

Córka następczyni tronu Victorii i jej męża Daniela Westlinga była przygotowana na wizytę hokeistów i wystąpiła w miniaturowym stroju reprezentacji Szwecji.

Zaraz po przybyciu nowych mistrzów świata na zamek królewski w Sztokholmie Estelle natychmiast zainteresowała się złotym pucharem, przyniesionym przez hokeistów. W czasie swojej zabawy z trofeum była najbardziej fotografowaną osobą podczas audiencji u Karola XVI Gustawa i jego małżonki Sylwii.

Szwedzkie media skomentowały, że była to wizyta mistrzów świata u 15-miesięcznej księżniczki, a król zwrócił się do hokeistów: - Spójrzcie Panowie, oto wasz nowy kibic.

Reklama

Zawodnicy wręczyli rodzinie królewskiej komplet sygnowanych strojów. - To wielki zaszczyt, ponieważ hokeiści byli wcześniej na zamku królewskim tylko na audiencji. Była to reprezentacja juniorów, po zdobyciu przed rokiem mistrzostwa świata w Calgary - powiedział prezes szwedzkiej federacji hokeja na lodzie Christer Englund.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy