Reklama

Reklama

Światowe władze podjęły decyzję. Rosjanie i Białorusini nie zagrają w MŚ

Reprezentacje Rosji i Białorusi nie wezmą udziału w mistrzostwach świata w hokeju na lodzie, które odbędą się w 2023 roku. Oba zespoły zostały wykluczone także z tegorocznego czempionatu.

Tuż po agresji Rosji na Ukrainę społeczność międyznarodowa zaczęła masowo wykluczać sportowców z kraju napastnika z rywalizacji w rozmaitych imprezach. Odrzucenie w świecie hokeja jest jednak tym, co musi bardzo mocno boleć Władimira Putina - ta dyscyplina należy bowiem do grona jego ulubionych. "Sborna" straciła prawo udziału w tegorocznym czempionacie już jakiś czas temu.

Rosja i Białoruś nie zagrają w MŚ 2023

W piątek poinformowano, że kadra zarówno tego kraju, jak i Białorusi nie wystąpi także w kolejnej odsłonie imprezy, którą w 2023 roku zorganizują wspólnie Łotwa i Finlandia. Co ciekawe, pierwotnie to Rosja miała być gospodarzem, lecz z uwagi na sytuację międzynarodową odebrano jej ten przywilej.

Reklama

Tegoroczna edycja czempionatu trwa. Przed nami spotkania półfinałowe. O złoto powalczą Kanada (obrońca tytułu), Finlandia, Czechy i Stany Zjednoczone. Z najwyższą dywizją pożegnały się z kolei Włochy oraz Wielka Brytania.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL