Reklama

Reklama

Superliga hokeistów na trawie. W Poznaniu o medale i Puchar Polski

Hokeiści na trawie w weekend zakończą skrócony sezon 2019/20 na otwartych boiskach. W sobotę w Poznaniu zespoły będą rywalizować o medale mistrzostw Polski, a w niedzielę rozegrany zostanie finał Pucharu Polski.


Władze Polskiego Związku Hokeja na Trawie w związku z pandemią koronawirusa postanowiły skrócić sezon ligowy. Zdecydowano, że cztery  najlepsze drużyny po pierwszej rundzie przystąpią już bezpośrednio do walki o medale - lider Grunwald Poznań zmierzy się o mistrzostwo z wiceliderem - Pomorzaninem Toruń, a w meczu o brązowy medal AZS AWF Poznań podejmować będzie LKS Gąsawa.

Broniący tytułu wojskowi wydają się być faworytem tego spotkania. Jesienią ubiegłego roku wygrali sześć z siedmiu meczów i przegrali tylko po karnych zagrywkach z AZS AWF. Oba zespoły spotkały się w fazie grupowej Pucharu Polski - poznaniacy po bardzo wyrównanym pojedynku wygrali 3-2. W ostatnich 10 latach Grunwald i Pomorzanin aż sześciokrotnie grały ze sobą w finale mistrzostw Polski. Tylko raz - w 2014 roku lepsi okazali się torunianie.

Reklama

Na niedzielę z kolei zaplanowano finał Pucharu Polski, który reaktywowano po 13 latach. Spotkają się w nim ekipy, które dzień wcześniej będą rywalizować o trzecie miejsce w lidze. Jak powiedział PAP trener AZS AWF Jacek Adrian, oba mecze mają dla niego równy priorytet.


"Nie nastawiamy się, że chcemy zdobyć przede wszystkim medal mistrzostw kraju albo Puchar Polski. Jeśli będziemy skupiać się tylko na jednym celu, to nic nie wygramy. Trzeba skoncentrować się najpierw na meczu o trzecią lokatę, a po nim będziemy myśleć i przygotowywać się do finału Pucharu Polski. Czasu na regenerację będzie bardzo mało, ale na turniejach międzynarodowych też gra się dzień po dniu" - powiedział.

Jak dodał, w niedzielnym finale będzie dysponował mocniejszym składem, co może mieć istotne znaczenie.

"W Pucharze Polski gra u nas trzech chłopaków, którzy zostali wypożyczeni z LKS Rogowo - Artur Nojgebauer, Przemysław Bernard i Szymon Pilaczyński. Ich klub nie zgłosił się do rozgrywek, a zawodnicy szukali możliwości gry. Inne kluby też korzystały z hokeistów z Rogowa" - wyjaśnił.

Pojedynek Pucharu Polski rozegrany zostanie bez udziału kibiców, ale będzie za to transmitowany przez TVP.

"Naprawdę nie pamiętam, aby mecze jakichkolwiek rozgrywek klubowych były pokazywane na żywo przez telewizję w paśmie ogólnopolskim. Dlatego to też jest dla nas wyjątkowe wydarzenie" - podsumował Adrian.

Program meczów:

sobota

mecz o 3. miejsce: AZS AWF Poznań - LKS Gąsawa (14.30)

finał: Grunwald Poznań - Pomorzanin Toruń (18.00)

niedziela

finał Pucharu Polski: AZS AWF Poznań - LKS Gąsawa (15.10)#POMAGAMINTERIA

1 czerwca reprezentantka Polski w kolarstwie górskim Rita Malinkiewicz i jej koleżanka Katarzyna Konwa jechały na trening w ramach autorskiego projektu Rity dla pasjonatów kolarstwa #RittRide for all. Z niewyjaśnionych przyczyn w Wilkowicach koło Bielska-Białej wjechał w nie samochód jadący z naprzeciwka. Kasia przeszła wiele operacji, w tym zabieg zespolenia połamanego kręgosłupa i połamanej twarzoczaszki oraz częściową rekonstrukcję nosa i języka. Rita nadal pozostaje w śpiączce farmakologicznej, a jej obecny stan zdrowia jest bardzo ciężki. Potrzeba pieniędzy na ich leczenie i rehabilitację - dołącz do zbiórki. Sprawdź szczegóły >>>Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje