Reklama

Reklama

Sportowy awans reprezentanta Polski. Będzie występować w mistrzu kraju

Reprezentant Polski Alan Łyszczarczyk będzie występował w czeskiej Extralidze! 24-letni napastnik podpisał roczny kontrakt z aktualnym mistrzem Czech HC Oceláři Trzyniec.

- Na pewno zdecydował fakt, że jest to zdecydowanie najlepsza drużyna pod względem organizacyjnym i sportowym w Czechach. Klub jest chwalony nie tylko w Czechach, ale w całej Europie. To pokazuje, że Trzyniec jest doceniany i jest to najwyższa europejska półka - tłumaczył po podpisaniu umowy Alan Łyszczarczyk.

Łyszczarczyk ma za sobą udany sezon w Chance Lidze. Był liderem i najlepiej punktującym zawodnikiem HC Frýdek-Místek, czyli drużyny filialnej HC Oceláři Trzyniec. Rozegrał w niej 49 spotkań, zdobywając w nich 15 bramek i notując 32 asysty. Rozegrał też dwa mecze w czeskiej Extralidze zdobywając jedną bramkę.

Reklama

Hokej. Alan Łyszczarczyk znakomicie grał w MŚ Dywizji IB

Ze znakomitej strony zaprezentował się też podczas mistrzostw świata Dywizji IB, które były rozgrywane w Tychach. W czterech meczach zdobył dziewięć punktów, na które złożyły się dwie bramki i siedem kluczowych zagrań.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama