Reklama

Reklama

Spengler Cup: Team Canada przegrał z Adlerem Mannheim

W pierwszym dniu hokejowego Pucharu Spenglera Team Canada niespodziewanie przegrał po dogrywce z Adlerem Mannheim 1-2.

Najstarszy towarzyski turniej hokejowy świata, rozgrywany od 1923 r. w Davos Puchar Spenglera, ma w tegorocznej edycji najsilniejsza obsadę w historii! Wszystko dzięki lockautowi w NHL, przez który w Pucharze zaroiło się od graczy z najlepszej hokejowej ligi świata na czele z Patricem Bergeronem, Jasonem Spezzą, czy Johnem Tavaresem.

W pierwszym meczu Kanadyjczycy mieli ciężką przeprawę z najsilniejszą drużyną niemieckiej ligi DEL - Adler Mannheim. 27-letni bramkarz Dennis Endras zatrzymał gwiazdy NHL, jakimi naszpikowany jest Team Canada. Aż do 51. minuty lider ekstraklasy Niemiec prowadził dzięki dobrze rozegranej przewadze w I tercji. Steve Wagner w 16. min strzelił spod niebieskiej linii, ale krążek wpadł do bramki tylko dlatego, że zmienił kierunek lotu po odbiciu się od łopatki kija obrońcy  Mickiego Duponta.

Reklama

Dopiero w połowie III tercji Kanadyjczykom udało się wyrównać. Wielkim pechowcem był syn asystenta selekcjonera reprezentacji Polski i trenera GKS-u Katowice, Jacka Płachty - Matthias. Młody napastnik najpierw trafił w słupek, choć już widział krążek w siatce, a za moment zarobił karę. Gdy Płachta junior siedział w boksie kar, napastnik Boston Bruins - Tylor Seguin strzałem bez przyjęcia ulokował krążek pod poprzeczką i na nic zdała się ekwilibrystyczna interwencja Endrasa.

W dogrywce działo się sporo. Najpierw Bergeron przegrał pojedynek z Bergeronem, a za moment - po błyskawicznej kontrze - napastnik Boston Bruins Jason Pominville trafił w prawy róg bramki Jonathana Berniera (Los Angeles Kings) i niespodzianka stała się faktem!

W pierwszym meczu Pucharu Spenglera HC Fribourg-Gotteron nadspodziewanie wysoko pokonał Saławata Juljajew Ufa 5-1.

W czwartek o godz. 15 HC Vitkovice grają z Saławatem, a o godz. 20:15 HC Davos z Teamem Canada. Obydwa mecze transmituje Eurosport 2.

Puchar Spenglera 2012

Team Canada - Adler Mannheim 1-2 po dogrywce (0-1, 0-0, 1-0, 0-1)

Bramki: 0-1 Steve Wagner (16. w przewadze), 1-1 Tylor Seguin (51. w przewadze)

HC Fribourg-Gotteron - Saławat Juljajew Ufa 5-1 (0-1, 2-0, 3-0)

Autor: Michał Białoński

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje