Reklama

Reklama

Słynny czeski bramkarz hokejowy Dominik Haszek wznawia karierę

Czeski bramkarz Dominik Haszek, który miał roczną przerwę w zawodowej karierze, trenuje z pierwszoligową drużyną hokeja na lodzie w ojczystym kraju - Pardubicami. 47-letni były zawodnik m.in. Buffalo Sabres i Detroit Red Wings marzy o powrocie do NHL.

Ostatnio Czech grał w Spartaku Moskwa w sezonie 2010/11, a od tego czasu miał przerwę. - Dla nas to ogromny zaszczyt, że Haszek skorzystał z naszej oferty wzięcia udziału w treningach z drużyną A. Postaramy się stworzyć mu jak najlepsze warunki, aby mógł przygotować się do nadchodzącego sezonu - powiedział menadżer mistrza ekstraklasy Ondrej Sebek.

Haszek, który pochodzi z Pardubic i tam rozpoczynał karierę, będzie sam wyznaczał, jak często i na jak długo pojawi się na treningach. Jak mówi, jego nadrzędnym celem jest ponowna gra w NHL.

Reklama

- Jestem bardzo zmotywowany. Podchodzę do swojego powrotu naprawdę poważnie, ale kiedy mi się uda, i czy mi się uda - na to nie umiem odpowiedzieć. Jednak wierzę, że jestem w stanie w dalszym ciągu dobrze wykonywać swoją pracę i pomóc swojemu zespołowi - powiedział w wywiadzie dla serwisu nhl.com legendarny bramkarz.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje