Reklama

Reklama

Rosyjski działacz: Kanadyjczycy chcą grać i zarabiać w rublach

Siergiej Łaskow, wiceprezydent grającego w rosyjskiej lidze hokejowej KHL klubu Mietałłurg Magnitogorsk, zapewniał w jednym z wywiadów, że gracze z Kanady chcą występować w tej drużynie i zgadzają się, by zarabiać w rublach.

Tuż po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji wojskowej na terytorium Ukrainy, większość hokeistów ze Stanów Zjednoczonych i Kanady rozwiązało kontrakty z klubami najlepszej rosyjskiej ligi KHL.

Czytaj także: Polski hokeista po awansie: Starałem się uważać z alkoholem, ale on był

Kilku z nich wyłamało się z tego trendu i postanowiło pozostać w rozgrywkach. Wśród nich byli gracze Mietałłurga Magnitogorsk, pochodzący z Kanady napastnicy Brendan Leipsic, Philippe Maillet i Josh Curry.

Reklama

Kontynentalna Hokej Liga. Puchar Gagarina zdobyła CSKA Moskwa

Początkowo sądzono, że taka sytuacja to tylko efekt ugody do końca obecnego sezonu. Cała trójka wzięła udział w ligowych zmaganiach do samego końca. "Magnitka" przegrała dopiero w wielkim finale o Puchar Gagarina z CSKA Moskwa po maksymalnej liczbie siedmiu meczów 3-4.

Tuż po zakończonej serii finałowej wątpliwości dotyczące przyszłości kanadyjskich zawodników rozwiał z zadowoleniem wiceprezydent klubu Siergiej Łaskow. "Nasi obcokrajowcy chwalą naszą infrastrukturę, według niech dorównuje ona NHL" - stwierdził.

"Curry i Leipsic podpisali kontrakty i są gotowi do kontynuowania u nas kariery. Wciąż prowadzimy negocjacje z Mailletem, ale na 90 procent on także zostanie. Lubią swoje towarzystwo i trzymają się razem - stwierdził Łaskow.

Wiceprezydent klubu dodał, że obcokrajowcy Mietałłurga trzymają się z dala od wydarzeń politycznych. Gracze zgodnie z umowami otrzymują pieniądze w rublach zgodnie z kursem dolara w dzień wypłaty.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy