Reklama

Reklama

Reprezentacja Polski zadebiutuje na nowym lodowisku w Bytomiu

Reprezentacja Polski w hokeju przyjedzie na nowe lodowisko do Bytomia żeby rozegrać tutaj prestiżowy turniej EIHC Christmas Cup. Rywalami Polaków będą Węgry, Francja i Ukraina. Rozpoczęła się właśnie sprzedaż biletów.

Na bytomskim lodowisku im. Braci Nikodemowiczów odbędą się w grudniu właściwie aż dwa turnieje. Najpierw zostanie zorganizowany turniej EIHC Christmas Cup z udziałem reprezentacji Polski (16-18 grudnia) a potem odbędzie się w tym samym miejscu turniej finałowy Pucharu Polski (27-28 grudnia). 

Hokej: mocni rywale reprezentacji Polski

Podczas turnieju Christmas Cup Polacy zmierzą się z kolejno z Francją (16 grudnia), Węgrami (17 grudnia) oraz Ukrainą (18 grudnia). W poprzednim tygodniu reprezentacja wystąpiła w Estonii w turnieju Baltic Challenge Cup, rywalizując z gospodarzami, Łotwą i Litwą. Wygrała wszystkie mecze wbijając łącznie 27 goli. - Dla kadry narodowej grudniowy turniej będzie kolejnym bardzo ważnym sprawdzianem przed mistrzostwami świata Dywizji 1B [trzeci poziom rozgrywek, przyp. aut.], które odbędą się na przełomie kwietnia i maja w katowickim Spodku. Celem reprezentacji jest awans do wyższej dywizji a dzięki takim turniejom jak Christmas Cup będzie ona coraz silniejsza - uważa Adam Fras, wiceprezes PZHL. 

Reklama

Hokej: mistrzostwa świata juniorów w Bytomiu?

Dla męskiej reprezentacji będzie to debiut na nowym, otwartym w czerwcu lodowisku, choć raz, w latach 80. w Bytomiu, jeszcze w Stodole, zagrała ze Związkiem Radzieckim. W październiku świetnie tutaj spisała się żeńska reprezentacja, która wygrała turniej prekwalifikacyjny do igrzysk. - Przedstawiciele Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie byli pod wrażeniem naszego obiektu. Petr Briza, wiceprezydent IIHF chwalił bytomskie lodowisko. Mamy arenę na której możemy z powodzeniem organizować duże imprezy hokejowe - cieszy się Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia. Miasto ma zamiar aplikować o organizację mistrzostw świata juniorów w 2023 roku.

Hokej: finał Pucharu Polski w Bytomiu

W dniach 27-28 grudnia odbędzie się na tym samym lodowisku turniej finałowy Pucharu Polski. Wystąpią w nim drużyny, które zajęły cztery pierwsze miejsca w lidze po dwóch rundach spotkań czyli GKS Katowice, Re-Piast Unia Oświęcim, Comarch Cracovia i KH Energa Toruń. W poniedziałek 27 grudnia GKS zagra z Toruniem a Oświęcim z Cracovią. Dzień później odbędzie się finał. 

Hokej: rozpoczęła się sprzedaż biletów

Można już kupować wejściówki na te wydarzenia. Ceny na Christmas Cup: bilet normalny - 40 zł za dzień (dwa spotkania), bilet ulgowy - 20 zł za dzień (dwa spotkania). Cena karnetów trzydniowych: normalny - 70 zł, ulgowy - 40 zł. Ceny biletów na PP: 40 zł i 20 zł na półfinały oraz 60 zł i 30 zł na finał.

Bilety na oba turnieje można kupować od wtorku w biurze klubu hokejowego Polonia Bytom (w godz. 9-15) oraz na stronie www.bytomski-hokej.pl.

Mecze z obu turniejów transmitować będzie TVP Sport.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama