Puchar Spenglera: Zwycięstwa hokeistów CSKA Moskwa i HC Davos

Hokeiści CSKA Moskwa i HC Davos od zwycięstw rozpoczęli udział w Pucharze Spenglera. Najstarszy hokejowy turniej świata rozgrywany jest w szwajcarskim Davos od 1923 roku.

Gospodarze imprezy pokonali Vitkovice Steel 5-1. Od początku starali się zdominować rywali i jeszcze zanim bramkarz czeskiego zespołu zaliczył pierwszą udaną interwencję, było już 2-0 dla Davos. Drużyna z Ostrawy strzeliła gola dopiero w 45. minucie, gdy przegrywała już 0-5.

Czeski zespół zakończy rozgrywki na ostatnim miejscu w grupie Cattini i o awans do półfinału zmierzy się z drugą drużyną grupy Torriani.

W pierwszym piątkowym spotkaniu hokeiści CSKA Moskwa pokonali Rochester Americans 4-3. Rosyjski zespół objął prowadzenie wykorzystując przewagę liczebną w 16. minucie, ale w końcówce pierwszej tercji Amerykanie wykorzystali dekoncentrację rywali i wyrównali.

Druga tercja także remisowa, choć tym razem to CSKA musiał odrabiać straty. Gola na 2-2 strzelił Aleksander Radułow. Kapitan CSKA miał także duży udział przy kolejnych dwóch bramkach w trzeciej tercji. Wynik ustalił Luke Adam tuż przed końcem.

Była to druga porażka zespołu grającego w American Hockey League. Rochester Americans zajmą trzecie miejsce w grupie Torriani i o awans do półfinału zmierzą się w niedzielę z drugim zespołem z grupy Cattini.

Finał najstarszego hokejowego turnieju na świecie tradycyjnie w Sylwestra o godz. 12.

Grupa Torriani

Servette Genewa - Rochester Americans 5-0 (1-0, 1-0, 3-0)

CSKA Moskwa - Rochester Americans 4-3 (1-1, 1-1, 2-1)

Servette Genewa - CSKA Moskwa (sobota godz. 15)

Tabela

1. Servette Genewa 1 3 5-0

2. CSKA Moskwa 1 3 4-3

3. Rochester Americans 2 0 3-9

Grupa Cattini

Team Kanada - Vitkovice Steel 5-4 (2-2, 1-2, 2-0)

HC Davos - Vitkovice Steel 5-1 (2-0, 2-0, 1-1)

Team Kanada - HC Davos (sobota 20.15)

Tabela

1. HC Davos 1 3 5-1

2. Team Kanada 1 3 5-4

3. Vitkovice Steel  2 0 5-10

Dowiedz się więcej na temat: Puchar Spenglera | hokej | CSKA Moskwa | Aleksander Radułow | Davos