Reklama

Reklama

Polskie hokeistki na początku drogi do Soczi

Od czwartku polskie hokeistki przygotowywać się będą do turnieju preeliminacyjnego do olimpiady w Soczi (2014), który 27 - 30 września rozegrany zostanie w Jastrzębiu Zdroju. Rywalami będą kolejno reprezentacje Słowenii, Holandii i Korei Południowej.

Awans do następnej fazy kwalifikacji uzyska tylko zwycięzca, który zagra w listopadowym turnieju w Szanghaju z Chinami, Francją i Wielką Brytanią.

"O tym jednak jeszcze nie myślimy. Na razie skupimy się na najbliższych zawodach. Chcemy je wygrać i myślę, że mamy na to szanse" - powiedział trener Polek Marek Kozyra.

Jego zawodniczki podczas zgrupowania w Jastrzębiu zagrają sparingowo z miejscowymi zespołami młodzieżowców.

W drugim turnieju preeliminacji w Barcelonie zagrają gospodarze oraz Dania, Chorwacja i Węgry.

Zespół trenera Kozyry w marcu w Seulu wywalczył awans do Dywizji II A. Polki wygrały z Hiszpanią 4-3, Belgią 7-0, Islandią 7-2, Koreą Południową 2-1 po dogrywce i RPA 18-0.

Reklama

W olimpijskim turnieju hokeistek wystąpi osiem drużyn - Kanada, USA, Finlandia, Szwajcaria, Szwecja, Rosja i dwa zespoły z kwalifikacji.

Kadra Polski na zgrupowanie w Jastrzębiu Zdroju:

Bramkarki:

Agata Kosińska (UKH Białe Jastrzębie), Małgorzata Burda (MUKS Naprzód Janów), Oliwia Rybacka (GKS Stoczniowiec Gdańsk)

Obrona:

Anna Kierc (UKH Białe Jastrzębie), Katarzyna Mizera (MKHL Krynica-Zdrój), Klaudia Chrapek (SK Karvina, Czechy), Magdalena Nowacka (UKHK Unia Oświęcim), Joanna Detmer (GKS Stoczniowiec Gdańsk), Izabela Malinowska (MUKS Naprzód Janów)

Atak:

Magdalena Szynal, Marta Bigos (UKH Białe Jastrzębie), Ewelina Czarnecka, Paulina Kulas, Sandra Kosakowska (MUKS Naprzód Janów), Katarzyna Frąckowiak, Sylwia Bielas (UKHK Unia Oświęcim), Karolina Późniewska, Magdalena Czaplik (TMH Bisset Polonia Bytom), Agnieszka Pióro (MKHL Krynica-Zdrój), Aleksandra Berecka, Katarzyna Byczkowska (GKS Stoczniowiec Gdańsk).


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje