Polska - Litwa 8-2 w towarzyskim meczu hokeja na lodzie

W kolejnym spotkaniu przed mistrzostwami świata Dywizji 1A, Polacy bez problemu pokonali Litwę 8-2. Debiut w seniorskiej reprezentacji zaliczył Alan Łyszczarczyk.

To kolejny krok w karierze 18-letniego utalentowanego hokeisty. Łyszczarczyk dobrze radzi sobie w Sudbury Wolves, które występuje w juniorskiej lidze OHL. Dzięki temu znalazł się w ostatecznym rankingu kandydatów do tegorocznego draftu do NHL.

Z kolei w meczu z Litwą Łyszczarczyk zadebiutował w seniorskiej reprezentacji.

W czwartkowy wieczór Polacy trudnej przeprawy nie mieli. W pierwszej tercji oba zespoły dzieliła przepaść i nieliczni kibice mogli przekonać się, jak nieciekawe byłyby mecze, gdyby nasi reprezentanci grali w Dywizji 1B.

Od pierwszej minuty Polacy rzucili się na rywali i niemal nie wpuszczali ich do swojej tercji. Nie minęły dwie minuty, a Mateusz Bepierszcz dopadł do odbitego krążka i dał gospodarzom prowadzenie. Później był strzał z dystansu Adam Bagińskiego, przegrana sytuacja sam na sam z bramkarzem przez Jakuba Witeckiego i jeszcze kilka innych dogodnych okazji.

Bramkę udało się zdobyć w 10. minucie, gdy Maciej Urbanowicz precyzyjnie przymierzył, a za moment Aron Chmielewski podwyższył na 3-0.

Gdy na początku drugiej tercji zawodnicy Jacka Pachty zdobyli kolejną bramkę, wydawało się, że Polacy mogą rozbić przeciwników nawet 10-0. Wtedy jednak biało-czerwoni rozluźnili się i błyskawicznie popełnili dwa błędy, które skończyły się stratami bramek. Gospodarze gubili krążek w środkowej strefie, Litwini wyprowadzili kontry i Przemysław Odbrobny został dwukrotnie pokonany.

Polacy szybko się jednak odgryźli i to trzema golami. Dla Litwinów najbardziej bolesny był ten na 6-2, gdy Mikołaj Łopuski trafił do bramki mimo, że Polacy grali w osłabieniu.

CZYTAJ DALEJ

W trzeciej tercji Polacy zdobyli jeszcze bramkę grając w trzech przeciwko czterem rywalom i ustalili wynik na 8-2.

Szkoda tylko, że niewiele osób zdecydowało się obejrzeć sparing Polaków w Małym Spodku. Na trybunach były setki wolnych miejsc, a w trakcie meczu nie było słychać żadnego dopingu. To pewnie było też zaskoczenie dla reprezentantów Polski, bo kilka dni temu ich wyjazdowe spotkanie z Wielką Brytanią w Coventry oglądało 4,5 tys. widzów.

W niedzielę Litwini zaczynają rywalizację w Dywizji 1B, a Polacy sześć dni później w Dywizji 1A podczas turnieju w Katowicach.

Polska - Litwa 8-2

Tercje: 3-0, 4-2, 1-0.

Bramki: 1-0 Bepierszcz (2.), 2-0 Urbanowicz (13.), 3-0 Chmielewski (10.), 4-0 Chmielewski (22), 4-1 Laukaitis  (24.), 4-2 Krakauskas (25.), 5-2 Ciura (28.), 6-2 Łopuski (31.), 7-2 Kolusz (40.), 8-2 Kolusz (55.).

Polska: Odrobny - Dronia, Bychawski; Kolusz, Zapała, Malasiński - Pociecha, Ciura; Chmielewski, Pasiut, Łopuski - Bryk, Kotlorz; Wronka, Dziubiński, Bepierszcz - Kruczek, Wajda; Urbanowicz, Bagiński, Witecki oraz Łyszczarczyk.