Reklama

Reklama

Polska Liga Hokejowa: Walka o schedę po Podhalu

W piątek inauguracja nowego sezonu Polskiej Ligi Hokejowej. W poprzednim tytuł wywalczył Wojas Podhale Nowy Targ, ale w maju zarząd klubu podjął decyzję o zawieszeniu działalności. Kosztem upadającego mistrza Polski najbardziej wzmocniła się drużyna z Sanoka.

Zespół Ciarko będą prowadzili byli trenerzy Wojasa Milan Janczuszka i Marek Ziętara. W tym samym kierunku powędrowali także napastnicy Krzysztof Zapała, Krystian Dziubiński i Dariusz Gruszka oraz obrońcy Dmitri Suur i Martin Iviczicz.

- Kadrowo zdecydowanie najmocniej wygląda teraz drużyna z Sanoka - powiedział trener reprezentacji Polski Wiktor Pysz.

W Polskiej Lidze Hokejowej nie zabraknie jednak klubu z Nowego Targu. Wszelkie prawa do udziału w nowym sezonie spółka Wojas Podhale przekazała na rzecz Miejskiego Młodzieżowego Klubu Sportowego Podhale.

Polski Związek Hokeja na Lodzie zdecydował, że ponieważ MMKS nie przejął po swoim poprzedniku długów, możliwość gry w najwyższej klasie rozgrywkowej musi wywalczyć sobie w barażach. Nowotarżanie okazali się w nich lepsi od zespołów z Torunia i Opola.

Reklama

Przypadek, w którym mistrz Polski nie przystępuje w kolejnym sezonie do rozgrywek, jest wyjątkowo spektakularny, ale zdaniem szefa Wydziału Gier i Dyscypliny PZHL Bogdana Terleckiego długi mają prawie wszystkie kluby.

Organizacyjne problemy zespołów to także bardzo zła wiadomość dla reprezentacji. Polska ma zaledwie 379 zarejestrowanych hokeistów w wieku seniorskim. Większą liczbą mogą się pochwalić kraje, które nie mają wielkich tradycji w tej dyscyplinie jak Holandia - 1756 zawodników.

W sezonie 2010-11 dziesięć klubów zagra najpierw cztery rundy systemem każdy z każdym. Następnie dwa najsłabsze będą walczyły o utrzymanie, a osiem najlepszych w fazie play off o mistrzostwo Polski.

W regulaminie rozgrywek fazy play off pojawiła się jedna nowość. Zespoły z pozycji 1-3 po sezonie zasadniczym, kolejno, zgodnie z zajętym miejscem, będą wybierały sobie rywala spośród drużyn z lokat 5-8. Klub z 4. pozycji zagra z zespołem, którego nikt z poprzedników nie wybrał.

Program 1. kolejki - 10.09.2010:

MMKS Podhale Nowy Targ - Comarch Cracovia

KH Pol-Aqua Zagłębie - Ciarko KH Sanok

Stoczniowiec Gdańsk S.A. - Akuna Naprzód Janów

Aksam Unia Oświęcim - JKH GKS Jastrzębie

GKS Tychy - KS KTH Krynica - przełożony na 21.09.2010

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy