Reklama

Reklama

Polska - Austria 2-4 na turnieju EIHC w Katowicach

Hokejowa reprezentacja Polski przegrała z Austrią 2-4 na zakończenie turnieju EIHC w Katowicach-Janowie i zajęła trzecie miejsce. W całej imprezie triumfowała Słowenia, która wygrała wszystkie trzy spotkania.

Austriacy narzucili wysokie tempo i szybko strzelili dwa gole. W 8. minucie wykorzystali przewagę liczebną i Pallestrang pokonał zasłoniętego Ondreja Raszkę strzałem z niebieskiej. Drugiego gola straciliśmy trzy minuty później, ale dzięki trafieniu Mateusza Rompkowskiego odzyskaliśmy kontakt w 15. minucie.

Reklama

O ile w pierwszej części rządzili Austriacy (17-8 w celnych strzałach), o tyle w drugiej to nasz zespół miał inicjatywę. Austriacy pokazali jednak, że mimo iż nie grają w najsilniejszym składzie, to są zespołem, który nie wybacza błędów. W 33. minucie pozwoliliśmy się skontrować i ratowaliśmy się faulem. W efekcie Raszka musiał bronić rzut karny. Pięć minut później nie spisał się już tak dobrze i przepuścił krążek po strzale Bruckera.

Na drugą przerwę nasi hokeiści zjeżdżali więc ze stratą dwóch goli, choć to oni w drugiej tercji oddali więcej strzałów (15-11). Nie mieli jednak zamiaru rezygnować i od początku trzeciej tercji dyktowali warunki, bombardując bramkę Kickerta. Kontaktowego gola strzelił Michał Kotlorz w 54. minucie podczas gry w przewadze po wygranym buliku i asyście Mike'a Dantona.

Po chwili świetną okazję miał Aron Chmielewski, ale w sytuacji sam na sam trafił w bramkarza.

W końcówce trener Jacek Płachta wycofał bramkarza, ale Austriacy przejęli krążek i Schiechl strzałem do pustej bramki przypieczętował zwycięstwo Austriaków.

Polska - Austria 2-4 (1-2, 0-1, 1-1)

Bramki: 0-1 Pallestrang (Ganahl, Brucker; 07.07), 0-2 Cijan (Ganahl, Brucker; 10.44), 1-2 Rompkowski (Zapała; 14.49), 1-3 Brucker (Cijan; 37.45), 2-3 Kotlorz (Danton; 53.38 w przewadze), 2-4 Schiechl (Hartl, Woger; 59.34 do pustej bramki)

Polska: Raszka (Kosowski n/g) - Dronia, Rompkowski; Pociecha, Bryk; Kotlorz, Wajda; Kruczek, Dąbkowski - Wronka, Zapała, Kolusz; Chmielewski, Pasiut, Łopuski; Danton, Dziubiński, Bepierszcz; Bagiński, Galant, Urbanowicz. Trener Jacek Płachta.

Austria: Kickert (Madlener n/g) - Viveiros, Pallestrang; Lembacher, Mitterdorfer; Bacher, Brunner oraz Fechting - Hartl, Schiechl, Woger; Ganahl, Brucker, Cijan; Ban, Rauchenwald, Spannring oraz Grosslercher. Trener Daniel Ratushny.

Sędziowali: Stefan Siegiel (Austria) i Zbigniew Wolas oraz Artur Hyliński i Mariusz Smura (Polska).

Końcowa tabela

1. Słowenia     3     9     11-3

2. Austria     3     5     7-8

3. Polska     3     3     6-7

4. Korea     3     1     3-9

Dowiedz się więcej na temat: hokejowa reprezentacja | Marcin Kolusz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje