Półfinał Pucharu Polski: Ciarko PBS Bank Sanok - Comarch Cracovia 3-1

Hokeiści Ciarko PBS Bank Sanok wygrali z Comarch Cracovią 3-1 w drugim meczu półfinałowym rozgrywanego w Sanoku turnieju finałowego Pucharu Polski. Broniący trofeum sanoczanie zmierzą się w finale z Aksam Unią Oświęcim (czwartek godz. 18).

Starcie obrońców Pucharu Polski z mistrzami kraju w Arenie Sanok miało efektowną oprawę, a na trybunach zasiadło ponad cztery tysiące widzów.

Reklama

W pierwszej tercji oba zespoły wykorzystały po jednym z okresów gry w przewadze. Najpierw prowadzenie gospodarzom dał Ivo Kotaszka, a w 14. minucie Aron Chmielewski celnym strzałem wykończył kontrę "Pasów".

Po chwili bardzo dobrze broniącemu bramkarzowi sanockiego zespołu przytrafiła się niepewna interwencja, ale Przemysławowi Odrobnemu dopisało szczęście - krążek odbił się od słupka. Cracovia przycisnęła. W 16. minucie wydawało się, że już nic nie powstrzyma Damiana Słabonia, ale leżący już na lodzie Odrobny złapał gumę do raka.

Kilkanaście sekund przed końcem pierwszej części na bramkę Ondrzeja Raszki pędzili z krążkiem Krystian Dziubiński i Dariusz Gruszka, lecz nie rozegrali tej akcji najlepiej i ułatwili zadanie krakowskiemu bramkarzowi.

Bohaterem drugiej tercji, i całego meczu, okazał się Pavel Mojżisz. Obrońca lidera Polskiej Ligi Hokejowej dwukrotnie zaskoczył Raszkę strzałami z dystansu. W 24. minucie zdobył gola w osłabieniu, a w 38. w podwójnej przewadze. Już po chwili dwie znakomite okazje na podwyższenie wyniku miał Bogusław Rąpała.

Cracovia ruszyła do ataków od początku trzeciej tercji. Idealnej sytuacji nie wykorzystał Piotr Sarnik. Wciąż bardzo dobrze bronił Odrobny, a mistrzowie Polski byli bardzo nieskuteczni. Resztki nadziei krakowianom mógł w 57. minucie odebrać Mojżisz, jednak trafił w słupek. Minutę przed końcem na ławkę kar pojechał Sławomir Krzak i sanoczanie musieli bronić się w osłabieniu. Trener Cracovii Rudolf Rohaczek poprosił o czas i wycofał bramkarza, lecz gospodarze przetrzymali szturm "Pasów".

Było to już dziesiąte spotkanie obu zespołów w tym sezonie i dziewiąte zwycięstwo sanoczan. Krakowianom nie udało się jeszcze wygrać (jeden mecz zakończył się remisem).

Najlepszy zespół sanockiej imprezy oprócz pucharu, otrzyma premię finansową w wysokości 90 tys. zł.

Półfinały Pucharu Polski:

Ciarko PBS Bank Sanok - Comarch Cracovia 3-1 (1-1, 2-0, 0-0)

Bramki: 1-0 Ivo Kotaszka (7), 1-1 Aron Chmielewski (14), 2-1 Pavel Mojżisz (24), 3-1 Pavel Mojżisz (38).

Kary: Ciarko i ComArch po 12 minut. Widzów: blisko 4500.

Najlepsi w drużynach: Pavel Mojzis (Ciarko) i Leszek Laszkiewicz (Cracovia).

Aksam Unia Oświęcim - JKH GKS Jastrzębie 4-1 (3-0, 0-1, 1-0)

Bramki: 1-0 Mariusz Jakubik (4), 2-0 Mikołaj Łopuski (14), 3-0 Radek Prochazka (19), 3-1 Maciej Urbanowicz (34), 4-1 Wojciech Wojtarowicz (60).

Kary: Aksam Unia - 22; JKH GKS - 12 minut. Widzów 1500.

Najlepszymi zawodnikami w obu drużynach wybrani zostali bramkarze: Krzysztof Zborowski (Unia) i Kamil Kosowski (JKH).

Przeczytaj relację z pierwszego półfinału Aksam Unia - JKH GKS

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL