Reklama

Reklama

PHL. Unia Oświęcim. Trener Roman Stantien zrezygnował z pracy

Słowak Roman Stantien zrezygnował z prowadzenia drużyny hokejowej Re-Plast Unia Oświęcim. 21 maja trener podpisał z klubem dwuletni kontrakt. Jednak władze Unii zgodziły się na jego odejście, gdyż otrzymał on ofertę pracy w Slovanie Bratysława.

- Tłumaczył nam, że jest to dla niego życiowa szansa - powiedział Paweł Kram, prezes spółki Oświęcimski Sport, która opiekuje się drużyną ekstraligi.

Według jego informacji nowy trener zespołu powinien być znany w ciągu dwóch, trzech dni.

Jeden z najpoważniejszych kandydatów chciał przyjechać do Oświęcimia w piątek, by podpisać kontrakt. Jednak władze Unii nie chcą tyle czekać. Kram nie zdradził jego nazwiska ani innych potencjalnych następców Stantiena.

Unia w końcowej klasyfikacji sezonu 2018/19 zajęła ósme miejsce, jednak była o krok od sprawienia sensacji i awansu do półfinału play off. W ćwierćfinałowej rywalizacji do czterech zwycięstw prowadziła z Tauronem KH GKS Katowice 3-2, a szóste spotkanie rozegrano w Oświęcimiu. Mecz oglądało 3000 osób, zaś po pierwszej tercji było 1-0. Ostatecznie katowiczanie wygrali 4-2 i  okazali się także lepsi w siódmym meczu (3-1).

Reklama

Rafał Czerkawski

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL