Obrońcy tytułu ograni w mistrzostwach świata!

Finowie, broniący tytułu w mistrzostwach świata w hokeju na lodzie elity, przegrali po rzutach karnych z Kazachstanem 1-2 w meczu grupy B turnieju rozgrywanego w Rydze. Kazachowie pierwszy raz w światowym czempionacie ograli zawodników "Suomi"!

Finowie mieli przewagę w tym pojedynku, w strzałach zdecydowanie przeważali: 50-21, w tym 15-1 w pierwszej tercji, ale Nikita Bojarkin, debiutujący w mistrzostwach świata, dał się pokonać tylko raz w regulaminowym czasie. W 34. minucie zrobił to Anton Lundell, najmłodszy w ekipie Finlandii, bo liczący sobie 19 lat, dla którego był to pierwszy gol w światowym czempionacie.

Wyrównał w 36. minucie Kiriłł Paniukow, wykorzystując pierwszy okres gry w przewadze swojej drużyny w niedzielnym meczu.

Potem gole już nie padły ani w regulaminowym czasie, ani w dogrywce. O zwycięstwie decydowały więc rzuty karne, w których lepszy okazał się Kazachstan, a decydującą bramkę zdobył Nikita Michalis.

Kazachstan już po raz drugi w tegorocznych mistrzostwach wygrał po rzutach karnych, wcześniej 3-2 z Łotwą.

Hokeiści z Azji z Finami przegrali wszystkie poprzednie trzy mecze w MŚ.