Reklama

Reklama

Niecodzienny mecz hokeja w Polsce. Grały w 39 krajach

Po raz pierwszy w historii w Polsce odbył się mecz hokeja na lodzie kobiet w ramach Girls' Global Game. W zakończonym remisem 3-3 spotkaniu Jasne - Ciemne na lodowisku Jantor w Katowicach, nie brakowało zaciętych starć na lodzie i efektownych zagrań.

Mecze w ramach tegorocznej edycji Girls' Global Game odbyły się w 39 krajach. Publiczność na trybunach w Janowie nie mogła narzekać na brak wrażeń.

- Było super, a dziewczyny dały z siebie wszystko - dało się słyszeć wśród kibiców. Zespoły składały się zawodniczek reprezentacji Polski, mistrza kraju - Polonii Bytom oraz Kojotek Naprzód Janów.

Taki zestaw uczestniczek sprawił iż na lodzie zaprezentowały się zarówno doświadczone już zawodniczki, jak i te stawiające dopiero pierwsze kroki w tej dyscyplinie. Wszystkie hokeistki podkreślały, że za rok znów na pewno wezmą udział w "global meczu".

Reklama

Mecz był jednym z elementów promocji hokeja na lodzie kobiet w Polsce i zarazem kwietniowych mistrzostw świata seniorek dywizji 1B, które odbędą się w stolicy województwa śląskiego, również na lodowisku w dzielnicy Janów, od 8 do 14 kwietnia.

Arbitrami meczu byli Marta Zawadzka, członek zarządu PZHL i IIHF, oraz jej ojciec Krzysztof Zawadzki, były znakomity sędzia międzynarodowy

PZHL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL