Reklama

Reklama

NHL dopuści Rosjan do draftu. "Rosjanie są w trudnej sytuacji"

Komisarz ligi NHL Gary Bettman poinformował na Twitterze, że rosyjscy hokeiści mogą być dopuszczeni do tegorocznego draftu. Kluby doboru zawodników dokonają w dniach 7-8 lipca.

Władze NHL w lutym, po rosyjskiej inwazji na Ukrainę, przerwały stosunki handlowe z Rosją.

"Natychmiast potępiliśmy Rosję. Odcięliśmy nasz handel, co oznaczało utratę wielu milionów dolarów" - powiedział Bettman w piątek w Tampa Bay podczas meczu pierwszej rundy play off.

NHL: Rosjanie są w trudnej sytuacji

"Myślę, że uczciwie jest wskazać, że nasi zawodnicy grający w drużynach NHL nie robią tego dla Rosji. Są w dość trudnej sytuacji, zwłaszcza ci, którzy mają rodziny w Rosji. Wielu ludziom może to być trudne do zrozumienia, ale myślę, że taka jest rzeczywistość, którą należy wziąć pod uwagę" - dodał Bettman.

Reklama

Międzynarodowa Federacja Hokeja na Lodzie (IIHF) odebrała Rosji mistrzostwa świata 2023 w kategorii seniorów i juniorów, w których reprezentacje tego kraju nie będą mogły wziąć udziału.

Bettman powiedział, że nie podjęto żadnej decyzji w sprawie udziału Rosji w mistrzostwach świata, które odbędą się przed zimowymi igrzyskami olimpijskimi w 2026 roku. MŚ elity 2024 zorganizują Czechy, a rok później współgospodarzem imprezy będą Szwecja i Dania.

 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy