Reklama

Reklama

Najlepszy bramkarz w Polsce przedłuża kontrakt na dwa lata

John Murray, reprezentant hokejowej reprezentacji Polski zostaje w GKS-ie Katowice. Bohater ostatnich mistrzostw świata Dywizji IB przedłużył kontrakt na kolejne dwa lata

Amerykanin z polskim paszportem grał w minionym sezonie rewelacyjnie - zarówno w klubie jak i w reprezentacji gdzie był podstawowym bramkarzem. Z GKS-em zdobył mistrzostwo Polski a z reprezentacją wywalczył awans na zaplecze hokejowej elity. 

To ważny moment w budowaniu GKS-u Katowice na nowy sezon

W rundzie zasadniczej ostatniego sezonu Polskiej Hokej Ligi bronił ze skutecznością 92,7 procent (2,08 traconej bramki na mecz), a w fazie play-off jeszcze lepiej - 93,7 procenta (1,91 traconej bramki na mecz). 

Bez jego znakomitej gry zarówno w lidze jak i w reprezentacji trudno wyobrazić sobie sukcesy obu drużyn, w których występował.  

Reklama

Roch Bogłowski, dyrektor hokejowej sekcji GKS-u Katowice nie ma wątpliwości. - John w całym mistrzowskim sezonie potwierdził swoje ogromne umiejętności i był kluczowym ogniwem drużyny zarówno w pierwszej części rozgrywek, jak i w fazie play-off. Bardzo cieszymy się, że tak ważna postać zespołu i tak doświadczony zawodnik pozostanie z nami na dwa kolejne sezony i wciąż będzie stanowił o sile obsady naszej bramki wraz z Maciejem Miarką, który ma ważny kontrakt z naszym klubem - stwierdził Bogłowski.

Obieżyświat Jasiu Murarz na dłużej w GKS Katowice

GKS Katowice to czwarty klub Murraya w Polsce. Do Katowic przyszedł w 2021 roku. Wcześniej grał w Ciarko Sanok, Orliku Opole i GKS-ie Tychy. Ma też na koncie występy w klubach USA, Kanady, Serbii (Partizan Belgrad) i Kazachstanu. Obywatelstwo polski otrzymał w 2018 roku. Kibice w Polsce pieszczotliwie określają go mianem "Jasia Murarza".

Pozostanie Murraya w Katowicach przeczy teoriom jakoby mistrzowska drużyna miała zostać rozgrabiona i rozpaść się.


Reklama