Reklama

Reklama

Na Białorusi rozpoczęto sprzedaż biletów na MŚ w hokeju na lodzie 2014

Sprzedaż biletów na przyszłoroczne mistrzostwa świata w hokeju na lodzie rozpoczęła się w poniedziałek w Mińsku - poinformowała państwowa białoruska agencja BiełTA.

W pierwszej kolejności można kupować pakiety na wszystkie mecze mistrzostw na jednym z dwóch lodowisk białoruskiej stolicy: Mińsk-Arenie lub Czyżowka-Arenie. Najtańszy na tę pierwszą arenę kosztuje 3,74 mln rubli białoruskich (1280 zł), zaś na drugą 1,8 mln rubli (620 zł).

Mieszkańcy Białorusi mogą ponadto kupić za co najmniej 2,1 mln rubli (720 zł) specjalny pakiet wejściówek na wszystkie mecze swojej reprezentacji, uprawniający także do obejrzenia rozgrywek o miejsca 1-4, niezależnie od tego, czy będą w nich uczestniczyć białoruscy hokeiści. 

Bilety na pojedyncze mecze trafią do sprzedaży 25 listopada.

Reklama

Hokej to dyscyplina bardzo popularna na Białorusi. Drużyna tego kraju wprawdzie nigdy nie zdobyła medalu na najważniejszych imprezach, ale należy do szerokiej czołówki, m.in. na igrzyskach olimpijskich w Salt Lake City w 2002 roku zajęła czwarte miejsce. W hokeja gra prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka.

Władze Białorusi już od dłuższego czasu szykują się do przyjęcia gości mistrzostw, które odbędą się od 9 do 25 maja 2014. Zaplanowano kursy angielskiego dla pracowników kolei oraz milicjantów. Milicja drogowa w Mińsku ma dostać z tej okazji nowe samochody, a milicjanci pięciojęzyczne rozmówki - w tym po polsku. Znajdą się w nich takie zwroty jak "W jakim kierunku uciekli przestępcy?" czy "Jak pan się czuje?".

Władze Mińska podpisały też memorandum ze stołecznymi hotelami, że ceny podczas mistrzostw nie będą wyższe od zwykłego poziomu o więcej niż 10 proc. Na przyjęcie uczestników i gości turnieju mają być gotowe 44 hotele i 12 akademików na 20 tys. miejsc.

Białoruś wprowadziła ponadto ruch bezwizowy dla oficjalnych uczestników mistrzostw oraz dla zagranicznych turystów przyjeżdżających na zawody z zakupionym biletem.

W związku z łamaniem praw człowieka na Białorusi o odebranie temu krajowi przywileju goszczenia mistrzostw w 2014 r. apelowały m.in. Parlament Europejski, Kongres USA oraz ruch Free Belarus Now, skupiający białoruskich opozycjonistów, ich rodziny i adwokatów mieszkających na Zachodzie.

Z Mińska Małgorzata Wyrzykowska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje